nahled

ChillUp opět zazářil a suverénně ovládl trh

Ve čtvrtek 26. 5. naši firmu vítězně reprezentovali Vojtěch Neuwirth a Ondřej Běnek v soutěži JA TITAN. Hoši tak poměřili své síly s nejlepšími JA TITAN týmy ve finále ekonomické simulace, do kterého přes školní a semifinálové kolo postoupili. Osm týmů si konkurovalo na fiktivním trhu hologenerátorů. Všichni hráči museli prokázat své ekonomické znalosti a podnikatelské dovednosti.

Soutěž se odehrávala v pražské centrále HP (Hewlett-Packard). V úvodu nás uvítali Jan Kameníček, generální ředitel Hewlett Packard Enterprise, Jan Zeman, sales manager HP Inc., a Josef Müller, ředitel JA Czech. Objasnili nám historii HP a uvedli nás do základních principů podnikání. Soutěží nás prováděl Ondřej Beránek, prezident naší bývalé studentské firmy GreenJoy.

Již od prvního kvartálu měla firma Ondry a Vojty Coconat United Power Inc. nejvyšší "performance index", měřítko hodnoty akcie firmy na kapitálovém trhu. Lákavé ceny od HP byly na dosah, avšak naši reprezentanti nepolevovali, detailně přepočítávali každý faktor a odhadovali další kroky konkurence, při tom se potýkali s neskutečným psychickým a časovým tlakem. Firma neustále zvětšovala svůj náskok a ostatní nechala s přehledem za sebou. V pátém kole však nastal zvrat. Ohromný růst zlákal k riskantnímu kroku, navýšení ceny, což se ukázalo jako chybné rozhodnutí. Firma ztratila náskok, navíc se jí naplnily sklady zrovna v době, kdy trh přestával jevit zájem o hologenerátory. Vojta s Ondrou během posledních dvou období museli řešit nečekanou situaci, snížit cenu výrobku z 96$ na 57$. Poslední kolo bylo uzavřeno.

V pauze před vyhlášením výsledků nám byla nabídnuta prohlídka nové budovy Delta v pražském BB centru, ve kterém se celé finále odehrávalo. Kromě výstavních kousků HP používaných v minulém století a super nové technologii 3D scanneru nás uchvátila samotná budova Delta. Přátelské a vzdušné prostředí se spoustou míst k odpočinku, a to celé korunováno střešní, architektonicky do puntíku doladěnou zahradou. Rádi bychom poděkovali Tomáši Fridriškovi z předchozí firmy Czech-it, který nám poskytl své zkušenosti a byl součástí naší školní přípravy. Velký dík patří také Nadye, naší konzultantce z Indonésie, jež nám věnovala své vědomosti a čas na tréninkové hry.

Všichni tři i s paní profesorkou Szlaurovou jsme napjatě čekali, čekali a čekali, až jsme se dočkali. První místo! Nadšeni si odnášíme certifikáty a tiskárny.

nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).