Chemická olympiáda 2013

Čtyři studenti kvint, sext a druhého ročníku se navzdory složitosti zadání bavili několik týdnů řešením školního kola chemické olympiády kategorie C. Po zpracování teoretické části strávili v laboratoři několik hodin měřením plynů, které se uvolňují z peroxidu vodíku a pak ještě doma vymýšleli svůj osobitý osvěžující nápoj. Nápoje v práškové podobě pak doručili do kabinetu chemie ke zkoušení. Obě vyučující, které přidělovaly body, přežily.

V pondělí 11. 3. 2013 se všichni soutěžící pekelně soustředili a vypracovali test. Ten nejspíš i rozhodl o postupu do dalšího kola. Podmínkám vyhověli Radek Klega z 2A4, Nikola Novotná a Martina Vápeníková z 6A8. Eleni Papazachariu z 5A8 byla v silné nevýhodě oproti o rok starším spolužákům, ale věříme, že na chemii nezanevře a v příštím roce se znovu zapojí do boje.

V krajském kole získal Radek v konkurenci 50 soutěžících nádherné 6. místo - blahopřejeme - a Martina byla na 31. místě úspěšnou řešitelkou. Nikole úspěšnost unikla o pouhé 4 body. Všem zúčastněným blahopřejeme a děkujeme. Velmi si jejich účasti ceníme, protože je nám známo, že úkoly v chemických olympiádách nepatří mezi nejlehčí, jsou jak studijně, tak časově náročné.

Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).