ghrabuvka.cz
Articles in English Deutsche Artikel Artículos en español Articles en français Статьи по-русски Trang tiếng Việt

Charitativní sbírka na pomoc lidem postiženým válkou

 Jan Valtr, 7A8,
17. 12. 2016

Nikdo to v životě nemá jednoduché. I když si myslíme, že jsme na dně, vždy se najdou lidé, kteří jsou na tom o poznání hůř. Právě proto jsme ve středu 7. prosince 2016 ve spolupráci s prof. V. Vlčkem na naší škole uspořádali pro Charitu ČR sbírku na pomoc lidem postiženým válkou v oblastech, kde je podle nás každá pomoc potřebná – v Sýrii, Iráku a Jordánsku.

Máme velkou radost, že se celá sbírka opravdu vydařila. Spousta studentů do sbírky přispěla domácí buchtou či vánočním cukrovím, které se při následném prodeji setkalo s velkým ohlasem. Nabízeli jsme také ozdobné svíčky, keramické ozdoby, malovaná přáníčka a spoustu dalších vánočních dekorací. Se zdaleka největším úspěchem se však setkal náš domácí vánoční punč, který postupně provoněl celou školu. A pokud některým rodičům po návštěvě třídních schůzek náš punč nestačil, měli jsme v záloze ještě čerstvě mletou kávu.

Výtěžek z celé akce bohatě předčil naše očekávání – dohromady se nám podařilo vybrat krásných 10 397, – Kč. Jsme moc rádi, že se v naší škole najdou lidé, kteří tuto akci podpořili. Vaše pomoc umožní zakoupení a distribuci potravin, potřeb do domácnosti, oblečení, obuvi a nově i školních pomůcek.

Rádi bychom poděkovali všem rodičům, pedagogům a studentům, kteří nám s akcí pomohli a projevili tak svou štědrost a solidaritu. Jsme rádi, že jsme se aspoň takto mohli podílet na zprostředkování pomoci lidem, kteří si ji opravdu zaslouží.