Český den proti rakovině

Celonárodní veřejná sbírka Český den proti rakovině byla letos pořádána ve středu 13. května 2015. Dobrovolníci ve žlutých tričkách, kterých bylo úctyhodných 13 000, nabízeli v ulicích měst žluté kytičky se stříbrnou stužkou. Kytičky se prodávaly již tradičně za 20 Kč, ale hodně lidí dávalo i více. Devatenáctý ročník sbírky byl letos zaměřen na prevenci rakoviny reprodukčních orgánů, a to jak u žen, tak u mužů.

Na tradiční květinové sbírce každý dárce, který si koupil žlutou kytičku měsíčku lékařského, dostal také informační letáček, z něhož se dozvěděl, jak snížit riziko onemocnění, ale také co udělat pro to, aby případná rakovina děložního čípku, vaječníků či varlat byla zachycena včas, totiž v raném stádiu, kdy je reálná šance na plné uzdravení.

Bez ohledu na každoročně volené téma sbírky je veřejnost upozorňována na triádu nekouření - pravidelný pohyb - racionální strava a na nutnost chránit se před slunečním zářením a pozorovat změny na kůži.

Také naši studenti dobrovolně nabízeli a prodávali květinky a většina z nás si je koupila. 15 dvojic za všech 1500 prodaných květinek vybralo více než 35 000 korun. Všem velmi děkujeme.

Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).