Česká lingvistická olympiáda – soutěž pro vyšší gymnázium

A je to zase tady. Po loňské premiéře našeho zapojení se do České lingvistické olympiády vyzýváme zájemce z řad vyššího gymnázia, kteří si chtějí vyzkoušet, jak se poperou třeba s čínštinou, svahilštinou, estonštinou či jinými exotickými jazyky, aby se zapojili do školního kola mezinárodní soutěže pořádané pod hlavičkou MŠMT s postupovými koly až do celosvětového finále.

Upoutávka na olympiádu je opravdu impozantní: „Česká lingvistická olympiáda je každoroční soutěž v řešení lingvisticky orientovaných úloh pro studenty středních škol. Pro úspěšné vyřešení úloh je potřeba se pořádně zamyslet a pochopit, jak fungují nejrůznější jazykové jevy ve více či méně exotických jazycích. V úlohách se tak můžete setkat s angličtinou, arabštinou, čínštinou, ale i starou chetitštinou či jazyky, které dnes používá už jen hrstka mluvčích. Popisované jazyky není třeba znát, všechny údaje potřebné k vyřešení úloh jsou v nich obsažené. V rámci lingvistiky se úlohy ČLO týkají různých subdisciplín. Obecně pak svým zaměřením ČLO spojuje různé prvky lingvistiky, informatiky a matematiky, zajímavá je tedy pro studenty se zájmem o řadu rozdílných oborů.”

Pokud vás tato soutěž zaujala, neváhejte a přihlaste se nejpozději do 10. 11. 2015 u svých češtinářů, na našem literárním fb či na nástěnce u knihovny. Školní kolo proběhne v týdnu od 23. – 27. 11. 2015, čas a místo budou upřesněny podle počtu zájemců. Forma školního kola je písemná (90 minut na vypracování testu).

Těšíme se na všechny zájemce a detektivy v oblasti lingvistiky.

Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).