nahled

Cena Gratias Tibi

Společnost Člověk v tísni v rámci svého programu Jeden svět na školách vyhlásila cenu Gratias tibi pro mladé lidi do 30 let. Jedná se o cenu za občanskou aktivitu mladých lidí, kteří pozitivně ovlivňují život ve společnosti. Na naší škole není pomoc jiným neznámým pojmem. Studenti se zapojují do celé řady charitativních sbírek, seznamujeme se s problematikou světa a lidí, jímž je třeba pomáhat, v rámci Dne neziskových organizací, Dne prevence, provozujeme zdravotnický kroužek a mnoho dalších aktivit.

Ze všech těchto činností však letos vystoupily do popředí aktivity organizované pro obecně prospěšnou společnost Kola pro Afriku. Ať už šlo o Běh pro Gambii, Vánoční řetěz pro Afriku pro ostravské školy, Sněhuláky pro Afriku v celorepublikovém měřítku, Odpoledne v rytmu Afriky a jiné, všechny jsou spojeny s našimi studenty oktávy B, zejména s Petrem Fridriškem, Evou Hostovičákovu, Lucií Uhrovou, Doanem Manh Hungem, Terezou Misiarzovou, ale i mnohými dalšími. A právě těchto pět jmenovaných jsme nominovali na cenu Gratias tibi.

Jejich zapojením vznikly mnohé aktivity nejen pro děti a studenty na naší škole a v Ostravě, ale i po celé České republice. A důsledek investování jejich ochoty, nápadů, obětování volného času má dopad i mimo evropský kontinent. Ze všech jmenovaných aktivit se získala částka přesahující 350 000 Kč, která byla věnována na převoz kol dětem do Afriky, aby se dostaly ke vzdělání.

Vážíme si toho, že naši studenti nejsou jen vzdělaní, ale že jsou i empatičtí, aktivní, nezavírají oči a jsou ochotni pomoci. Za to vše si nominaci na Gratias tibi (Děkuji ti) plně zaslouží. Jedna z priorit naší školy – Nejen vzdělávat, ale i vychovávat – tady nese své ovoce. Moc studentům oktávy děkujeme, vážíme si jejich aktivit a budeme jim v soutěži držet pěsti.


http://gratiastibi.cz/cs/nominovane-projekty/studenti-detem-u-nas-i-v-africe
nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).