nahled

Celostátní finále soutěže Němčina pro bystré hlavy

Dne 24. 4. proběhlo v Praze celostátní finále soutěže Němčina pro bystré hlavy, kterého se se svým projektem „Určení rychlosti a intenzity fotosyntézy pokojových rostlin“ účastnily Barbora Kašparová a Gabriela Holubová (7B8). Z několika soutěžních projektů zaslaných z celé republiky se dostaly mezi nejlepších šest a obsadily krásné čtvrté místo.

Celý páteční den byl poměrně náročný, protože jsme musely vstávat v půl čtvrté ráno, abychom stihly včas vlak do Prahy. Nádhernou budovu Goethe-Institutu jsme naštěstí našly bez problémů. Hned u vchodu nás mile přivítali a ukázali místo konání soutěže.

Po zahájení soutěže v krásné místnosti s velkými okny a výhledem na Hradčany si porotci obešli každý stánek s projektem zvlášť, aby mohli posoudit odbornost a kvalitu a vybrat z nich ty nejlepší. Porota se skládala z odborníků z mnoha fakult, a dokonce i z výherce prvního ročníku této soutěže. Na prezentaci projektů se mohla přijít podívat také veřejnost či další lidé z Goethe-Institutu, proto se naše prezentace nemohla obejít bez německého jazyka. Vysvětlit podstatu našeho projektu v němčině nebyl lehký úkol, avšak my ho úspěšně zvládly.

Bohužel to však na vítězství nestačilo, ale přesto jsme se umístily na krásném čtvrtém místě. Obdržely jsme moc hezké ceny (čtečku knih, termohrnky a menší drobnosti). Hlavně nás tento den obohatil o mnoho zkušeností s prezentací odborného projektu jak v rodném jazyce, tak v německém, a hlavně jsme získaly kontakty pro možnou další spolupráci s Goethe-Institutem v rámci zahraničních stáží a kurzů.

Slavnostním vyhlášením náš výlet nekončil. Zavazadla jsme si uložily do úschovny na nádraží a prošly jsme si pěšky část Prahy. S malým zaváháním ve sbíhavých uličkách jsme nakonec dorazily přes Václavské náměstí na Staroměstské náměstí, kolem Prašné brány a Obecního domu až do Palladia, kde jsme den zakončily menšími nákupy.

Tento výlet považujeme za velikou zkušenost, a proto pokud se zajímáte o některý z oborů (biologie, chemie, informatika, fyzika), příští rok neváhejte a vyzkoušejte si účast také.

nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).