nahled

Celostátní finále přeboru škol v orientačním běhu 2019

Ve středu 5. 6. brzo ráno jsme nastoupili do vlaku směr Brno. Náš desetičlenný tým v čele s paní profesorkou Dymáčkovou zdobila výrazná oranžová trička, která nakonec posloužila jako velmi dobré poznávací znamení. Sponzorem bylo město Ostrava.

Cestou z nádraží jsme poprvé mohli vidět naživo terén a trochu nás polil studený pot. Organizátoři vybrali jako dějiště závodu sídliště s prorostlým parkem v rokli. Jakmile jsme dorazili na shromaždiště, moc nás neuklidnilo, že naprostá většina závodníků byla oblečena do klubových dresů.

Dostali jsme popisy kontrol a čipy, poté přišlo už jen čekání, než bude náš čas výběhu. Pořadatelé nás opravdu nešetřili, běhali jsme nahoru a dolů, skrz všechna houští a vysoké trávy, od jednoho konce mapy ke druhému. Běh nám ještě komplikovalo neúprosné slunce a vysoké teploty.

I přes menší komplikace jsme všichni závod dokončili, sice špinaví a poškrábaní, ale dokončili. Naše „oranžová síla” skončila v celkovém hodnocení 14., ale umístění a časy bych hodnotila jako velmi slušné, vzhledem k faktu, že náš tým tvoří převážně amatéři. Budeme to brát jako zajímavý zážitek a velkou zkušenost do dalších let. Po této akci určitě máme motivaci trénovat a zlepšovat se na další rok.

nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).