Březnová zadání Velké literární soutěže

A je tady březen. Na jarní slunečné počasí si ještě nějaký ten den musíme počkat, tak proč se před vlezlými mrazy neschovat pod peřinu a čekání na jaro si neukrátit nějakou příjemnou četbou? A navíc březen – měsíc knihy – po četbě přímo volá. My jsme toto lákavé volání samozřejmě vyslyšely a připravily další kolo naší Velké literární soutěže. A protože v dubnu už nás čeká jen velké finále, je to poslední příležitost, jak ještě studenti mohou zvrátit bodový stav a zaútočit na nejvyšší příčky.

A protože se říká, že to nejlepší by mělo přijít na závěr, zabrousily jsme tentokrát k velmi oblíbenému a v současnosti studenty často vyhledávanému žánru, a to komiksu. Když se soutěžící prolouskali básněmi a poprali se i s klasickou tvorbou, budiž to pro ně sladká odměna či pověstná třešnička na dortu, na které si mohou do sytosti smlsnout a při tom nenabrat žádné kalorie.

A o co tedy tentokrát půjde? Březnové úkoly mají tradičně dvě části. Ta první spočívá v odhalování děl známých komiksových matadorů. Připravily jsme pro studenty plakát s obrázky mapujícími komiksovou tvorbu napříč celým dvacátým i jednadvacátým stoletím. Na své si tedy přijdou ctitelé současné komiksové tvorby i konzervativní zastánci komiksu let dřívějších. Jaké postavičky na naše soutěžící z plakátu dýchnou, to už však prozrazovat nebudeme. Autory textu i ilustrátory musí poznat sami.

Druhý úkol bude již tradičně tvůrčí. A bavit se budeme opět všichni! Úkolem studentů je totiž propojit fotografie ze školního dění (na nichž se mohou sami poznat a vložit si tedy text do vlastních úst), oživené našimi typickými školními skřítky v nejrůznějších podobách a polohách a propojit je do souvislého komiksového příběhu. Vytvoříme tak velký aktuální komiks naší školy a my se už teď těšíme a nedočkavě očekáváme, jakými slovy a příběhy budou promlouvat jednak naši skřítkové, jednak paní ředitelka, jednotliví kantoři i samotní studenti. Kdo stvoří nejvtipnější a nejoriginálnější příběh? Jaká replika nás pobaví nejvíc? Odpovědi na všechny tyto otázky se dozvíme 30. 3., kdy je termín pro odevzdání těchto březnových úkolů. Pak už bude jasno i o finalistech letošního ročníku literární soutěže. Takže co říci závěrem? Jdeme do finále, tak ať to stojí za to!!!

Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).