nahled

Botanická exkurze do Poodří

Přišlo jaro a s ním i vyšší teploty. Toho jsme museli využít, a tak se naše třída (1A4) 15. dubna 2011 pod dohledem paní profesorky Sládkové a pana profesora Slouky vydala v rámci laboratorního cvičení z biologie do lužního lesa.

A jelikož máme štěstí, nemuseli jsme chodit daleko, protože i Ostrava nám tuto krásnou přírodu nabízí a to v nedaleké přírodní rezervaci Rezavka. Na tomto místě jsme pak měli možnost vidět bohatou druhovou rozmanitost místní flory, především tzv. jarní aspekt lužního lesa. Díky profesorům jsme se dozvěděli, které rostliny zde rostou a další zajímavosti nejen z botaniky, ale i z ekologie nebo zeměpisu.

Myslím si, že tato exkurze byla skvělým nápadem, jelikož lužní les je nádherné a nikdy neokoukané místo. Kromě toho jsme mohli vidět i celou řadu rostlin typických pro lužní les v tomto jarním období (např. česnek medvědí, plícník lékařský, sasanku hajní, sasanku pryskyřníkovitou, aj.) a zároveň si také odvodit, jaké podmínky jim vyhovují k jejich růstu. Tento menší výlet byl zajímavým zpestřením výuky biologie.

nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).