Biologická olympiáda ve školním roce 2012/13

Vážení studenti se zájmem o biologii,
také v letošním školním roce máte vynikající příležitost rozšířit si své znalosti v tomto velmi zajímavém oboru a poměřit své síly s podobně zaměřenými vrstevníky nejen z naší školy. I v letošním školním roce je totiž pro vás připravena biologická olympiáda.

Podobně jako v minulých letech jsou i letos vyhlášeny 4 kategorie, a to kategorie A pro septimy, oktávy a odpovídající ročníky čtyřletého studia, kategorie B pro kvinty a sexty (a 1. a 2. ročník), kategorie C pro tercie a kvarty a kategorie D pro primy a sekundy.

Tématem soutěže je pro kategorii A a B láska, sex a něžnosti v říši živočichů a rostlin, pro kategorii C a D ekosystémy rybníků. Odkaz na studijní text pro kategorii A a B je zde. Oficiální web biologické olympiády naleznete na adrese http://www.biologickaolympiada.cz/.

Řadu potřebných informací naleznete v přílohách, detaily, stejně jako další studijní materiály a konzultace, vám rovněž ochotně poskytnou vaši učitelé biologie. Sledujte proto školní web a nástěnku u laboratoře biologie, kde budou aktuality a termíny jednotlivých částí soutěže také průběžně zveřejňovány.

Těšíme se na vaši hojnou účast a přejeme vám mnoho zdaru do soutěžního klání.

PropozicePropozice Seznam organismů pro kat. C a DSeznam organismů pro kat. C a D

Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).