nahled

Biologická olympiáda – okresní kolo, kategorie C

Dne 5. 4. 2011 proběhlo okresní kolo biologické olympiády ve středisku přírodovědců v Ostravě-Porubě, kterého jsme se samozřejmě také zúčastnily. Olympiáda probíhala od 8:00 do 13:30 hod. Doprovázela nás paní profesorka Jana Sládková. Po příchodu na určené místo jsme se všichni museli zapsat a odevzdat své vstupní úkoly, které byly hodnoceny až deseti body. Poté, co všichni ostatní dorazili, každý z nás dostal své startovní číslo, podle kterého jsme byli rozděleni na tři skupiny.

Dále nás všechny čekala teoretická, praktická část a poznávačka. Všechny skupiny se musely postupně prostřídat u jednotlivých úkolů. Po dvanácté hodině jsme měly vše za sebou a čekaly jsme na výsledky našeho snažení. I když jsme ze všeho měly docela zvláštní pocit, protože test byl poměrně těžký a rozsáhlý, naše výsledky nebyly zase tak špatné. Z 26 soutěžících se Nikola Novotná umístila mezi deseti nejlepšími a Martina Vápeníková o něco dále.

Myslíme si, že tato olympiáda byla nejen skvělou příležitostí pro získání nových zkušeností a rozšíření si znalostí, ale také pro nalezení nových přátel. Biologickou olympiádu bychom doporučily všem  mladým lidem, kteří se alespoň trochu zajímají o biologii a chtějí něco v této oblasti dokázat...

nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).