nahled

Biologická Lysá

V pátek 22. 9. jsme se v rámci biologického semináře vydali ověřit naši fyzickou zdatnost i přírodovědný um. Společně s průvodcem Bc. Martinem Hlaváčem jsme tak vystoupali (s několika zastaveními) na nejvyšší horu Beskyd - Lysou horu. Každý z nás už tam byl, někdo i vícekrát, tentokrát byl však výšlap jiný.

Na prvním zastavení - u peřejí na řece Ostravici - jsme pozorovali schránky chrostíků, hnízdo skorce vodního a podle obrázků určovali ryby, které v Ostravici žijí. Z mostu jsme pak v řece několik živých pstruhů sledovali. Další část semináře byla zaměřena botanicky. Rozpoznávali jsme dřeviny a sdělili si něco o orchidejích, které se v Beskydech vyskytují.

Zoologicky jsme taky nestrádali. Pověděli jsme si něco o velkých šelmách, několikrát během výpravy slyšeli krkavce a sojku, a jelikož lýkožrout smrkový je bohužel v Beskydech jako doma, přišla řeč i na něj. Kdo dosud nevěděl o existenci místních jeskyní, tak nyní už ví, kde jsou, stejně jako místní prales, kterým někteří z nás i přes zákaz prochází. Teď už jsme ale všichni zase o něco informovanější, a proto příště naše spoluvýletníky upozorníme, aby si tudy cestu určitě nezkracovali.

nahled nahled nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).