nahled

Best in English - Dvanácté místo v republice, první v kraji!

Desátý ročník tradiční mezinárodní online soutěže v angličtině Best In English přinesl našemu gymnáziu velmi příjemné výsledky.  Soutěž pořádá Institut rozvoje kompetencí, Czech-us Agency, Injoy Agency a BHV Education. Testy připravili učitelé z Karlovy univerzity v Praze a Masarykovy univerzity v Brně.

Letošního ročníku soutěže se zúčastnilo 22 779 studentů z 34 zemí světa a celkem 704 středních škol. V individuální soutěži jednotlivců jsme se sice neumístili, ale v klání škol jsme si vedli velmi dobře. Osmička nejlepších studentů z více než šedesátky zúčastněných z našeho gymnázia svými výkony naši školu vyzvedla na úžasné:

  • 1. místo v kraji,
  • 12. místo v republice,
  • 33. místo na světě.

Jsme moc rádi, že zájem změřit síly s mezinárodní konkurencí je na naší škole tak veliký, že jsme i letos museli některé zájemce z nižších ročníků z kapacitních důvodů odmítnout. Děkujeme všem zúčastněným a zvláštní pochvalu posíláme osmi nejlepším, kteří reprezentovali naše gymnázium v meziškolním srovnání. Naší nejlepší angličtinářkou je Isabela Hermová ze 7B8, která se umístila na 156. místě v mezinárodním žebříčku a v rámci ČR obsadila 68. místo. Skupinu nejlepších pak doplnili Marie Janouškovcová (6A8), Ondřej Žmolík (6A8), Petr Dluhoš (8B8), Jindřich Řeháček (6A8), Jáchym Hořínek (7B8), Karolína Staňková (3A4) a Jakub Salava (5A4).

Věříme, že i příští ročník se bude těšit stejnému zájmu ze strany soutěžících a opět se nám podaří zabodovat.

nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).