nahled

Beseda s právníkem

Chcete studovat práva? Zajímá vás problematika soudů? Jak vypadá soudcovský talár?  Odpověď na tyto a spoustu jiných otázek jste mohli dostat na besedě, která se uskutečnila 15. 12. 2009, kdy na gymnázium zavítal náš absolvent, v současné době soudce Okresního soudu Mgr. David Šeremek.

Vybraní zájemci z vyššího gymnázia se zájmen besedovali 2 hodiny. Došlo i na dotazy a vysvětlení ohledně fungování soudu, denní pracovní náplně a úřednické agendy.

Pan soudce si nás získal nejen svojí odborností, ale především zaujetím, které bylo patrné. Dostali jsme i významnou nabídku. V rámci programu Soudci do škol nám byla nabídnuta exkurze na soudní jednání. Určitě ji v blízké době využijeme a pro zájemce zorganizujeme.

V letošním roce jsme si dali za cíl přiblížit školu praktickému životu a připravit pro naše žáky setkání s odborníky z různých oblastí.

A protože nás zajímá, co přinesla tato beseda pro naše studenty. Dovoluji si připojit jejich názory.

"... Diskuse s panem soudcem byla povedená. Vše vysvětloval pro nás v rozumném přednesu."

Marek - septima

 

"... Beseda byla velice přínosná a zajímavá. Získala jsem spoustu nových informací. Myslím, že takových přednášek by mohlo být víc. Dozvěděla jsem se více o práci soudce."

Gabka – septima

 

"... Beseda byla obohacující, člověk se mohl dozvědět věci ze zákulisí soudu, ale pro příště by měla mít nějaké upřesňující téma, ať může začít diskuze a ne „tichem“. Jinač byla fakt zajímavá a byla příjemným zpestřením."

student oktávy

 

nahled nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).