nahled

Beseda s europoslankyní

V pondělí 8. února 2016 naše gymnázium navštívila europoslankyně Martina Dlabajová, která v rámci kampaně „JA Back to School“ pohovořila se zástupci maturitních ročníků o své práci v Evropském parlamentu jakožto místopředsedkyně Výboru o rozpočtové kontrole a členka Výboru pro zaměstnanost a sociální věci.

Zábavným a poutavým vypravováním přiblížila studentům svůj neobyčejný životní příběh, kdy už v šestnácti letech korigovala studijní život na gymnáziu ve Zlíně spolu s tlumočnickými příležitostmi v Itálii a později taktéž studovala na univerzitě v Padově. Po ukončení doktorandského studia založila svou vlastní firmu, později byla zvolena do zastupitelství Zlínského kraje a nakonec do Evropského parlamentu jako nestranice na kandidátní listině ANO 2011.

Zaujala taktéž svým projektem Propojení českého byznysu proti nezaměstnanosti (procbyne.cz), který zařizuje motivační stáže pro mladé lidi ve věku 18–25 let. Snaží se tak podpořit podnikavost studentů a odvahu následovat jejich sny, ať už se rozhodnou pro jakýkoliv obor. Zprostředkovala tak již několik příležitostí stínovat nejrůznější politiky. Aktuálně je možné se ucházet o stínování ministra spravedlnosti Roberta Pelikána – stačí poslat strukturovaný životopis a motivační dopis. Další stážisté se podívali například do redakce módního časopisu Elle, do zákulisí Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech či na filmový festival ve Zlíně.

Osobně mohu říci, že se mi beseda s paní Dlabajovou velmi líbila. Mimo jiné se s námi podělila o citát z Malého prince, její oblíbené knihy, kterou napsal Antoine de Saint-Exupéry, jímž se dá shrnout, v jakém duchu vedla diskuzi s námi: „Chceš-li postavit loď, nesmíš poslat muže, aby sehnali dřevo a připravovali nástroje, ale nejprve musíš ve svých mužích vzbudit touhu po nekonečných dálkách otevřeného moře.“

nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).