nahled

Beseda o vědě a vesmíru

Ve středu 18. 10. se studenti kvinty A a sexty A zúčastnili přednášky v Americkém centru v Ostravě. Beseda o vědě a vesmíru byla rozdělena na dvě části.

Pro první část přednášky byla nutná dobrá znalost anglického jazyka, a i přes občasné vynechávání členů, časů a slov přednášejícího byla srozumitelně přednesena.

Samotný obsah byl velmi zajímavý: sekundární kosmické částice procházející atmosférou, jejich detekce pomocí cherenkovového záření, sluneční aktivita a její dopad na Zemi, spektrum energií kosmických částic dopadajících na Zemi, typy kosmických částic a záření a samotné observatoře nacházející se na nejodlehlejších místech Země a mnoho dalšího.

Obě části přednášek sice byly pro širokou veřejnost, ale ta druhá část požadovala daleko menší znalosti.

Hovořilo se v ní hlavně o historii kosmonautiky. Byla přednesena v češtině, a proto komunikace mezi obecenstvem a přednášejícím byla daleko jednodušší (otázky, odpovědi).

V obou případech byl přednášejícím Mgr. Jan Tomáštík, Ph.D. Přednáška byla inspirující pro mě i mé spolužáky, kteří zatím o této problematice mnoho nevěděli, a myslím si, že přednášející byl skvělý.

nahled nahled nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).