nahled

Beseda Knihy ve filmu

Dne 9. 2. 2017 se třída 1B8 zúčastnila besedy v KNIHOVNĚ města Ostravy. Beseda nesla název Knihy ve filmu. Toto téma mělo žákům přiblížit rozdíly mezi jednotlivými knihami (např. Harry Potter, Percy Clackson, Robinson Crusoe, ...) a filmy, které byly podle nich natočeny. Paní knihovnice měla připravenou zajímavou prezentaci. I přes počáteční technické problémy všechny žáky beseda bavila. Nakonec nám paní knihovnice nabídla zapůjčení knížek. Všichni jsme si to moc užili a z knihovny jsme odešli zase o něco chytřejší.

Jana Matoušková, 1B8


Na této besedě jsme se dozvěděli něco nového o spoustě knih, podle kterých vznikaly filmy, o životě autorů i o spoustě detailů neboli „perliček“, jak je nazvala sama paní knihovnice. Ke každé knize jsme zhlédli filmovou ukázku, abychom měli představu o hercích a režii. Myslím si, že nejsem sama, kdo by řekl, že tato beseda byla zajímavá, zábavná a příjemná, a kdo by si ji rád zopakoval.

Isabela Hermová, 1B8


Ve čtvrtek 9. 2. 2017 se v knihovně v Ostravě-Hrabůvce konala akce spojená se zfilmovanými knihami. Paní knihovnice nám popovídala něco o knížkách a pustila vždy kousek z filmu. Mně se beseda líbila a dostal jsem skvělé tipy na filmy nebo na knihy, které zhlédnout či přečíst. Knihovna na mě působila útulně a jsem moc rád, že jsem se zúčastnil.

Tomáš Bortel, 1B8


nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).