Běh pro Afriku – odpovědi na vše podstatné

Po úspěšných dvou kolech, která se konala minulý školní rok, je tady opět charitativní akce Běh pro Afriku. Přijďte podpořit myšlenku aktivním způsobem pomoci dobré věci, pomoci společnosti Kola pro Afriku, a vyběhat tak peníze na převoz kol africkým dětem. Pro běžce předešlých dvou kol není způsob, jakým mohou africkým dětem pomoci, žádnou novinkou. Pro všechny ostatní, kteří zaváhali a nezúčastnili se ani jednoho kola, přinášíme základní informace.

Kdo se může zúčastnit?

Každý, kdo je ochoten pomoci, zasportovat si a pobavit se. Nemusí se jednat pouze o nejzdatnější sportovce naší školy, přijít a pomoci může kdokoli. Pozvěte tedy své známé, rodinné příslušníky, kamarády, ale také všechny ty, kdo s naší školou sice nemají nic společného, a přesto by chtěli pomoci. Počet uběhnutých koleček závisí čistě na vašich silách a chuti propotit triko. A kdyby se vám ani běžet nechtělo, nemusíte, kolečka se mohou i ujít. Rozhodující není ani věk, zapojit se mohou jak mladí, tak i ti s léty zkušenější.

Jak svou účastí pomohu?

Každý běžec dostane listinu, na níž se snaží získat co nejvíce sponzorů pro svůj běh – ti se mu upíší částkou, kterou jsou ochotni zaplatit za každé jeho uběhnuté kolečko. Oslovit může kohokoli – rodinné příslušníky, přítele, přítelkyni, známé, spolužáky, učitele…. A pak už záleží jen na něm, kolik koleček uběhne a k jaké částce se penízky darované jeho sponzory vyšplhají. Máme již příslib mnoha našich kantorů, kteří s vámi změří své síly, a někteří z nich jsou dokonce ochotni pustit se do sázek o to, kdo uběhne více koleček. Můžete sázet také na ně, a tím je motivovat k lepším výkonům. Myšlenkou akce je tedy spojit příjemné s užitečným - užít si sobotní odpoledne s rodinou a přáteli, udělat něco pro svůj aktivnější život a zároveň tak pomoci těm, kteří to potřebují. Doufáme, že vše bude doprovázeno nejen funěním běžců, ale i spoustou radosti a smíchu.

Možné je také zaplatit jednorázové startovné, jehož výše záleží jen na možnostech a ochotě pomoci samotných účastníků. Myšlenka akce tak sice ztrácí trochu ze svého kouzla, vytrácí se to napětí a adrenalin, ale ochota pomoci zůstává, a ta si zaslouží uznání.

Kdy a kde akce proběhne?

Akce bude zahájena 19. 10. 2013 (sobota) ve 14:00 na běžeckém okruhu v Bělském lese, registrace začne v 13:30. Ve 14:00 bude oficiálně odstartováno, zapojit do běhu se ale můžeš i později. Běhat se bude cca do 17:00, pak bude akce ukončena. Po celou dobu bude pro všechny běžce i chodce zajištěno malé občerstvení na doplnění sil a kalorií (voda, sušené či čerstvé ovoce...), tak jako na regulérních běžeckých závodech.

Jak se mohu přihlásit?

Zapiš se na listinu účastníků, která je vyvěšena vedle knihovny. Nejsi-li z naší školy, můžeš se přihlásit na mailu bohmova@ghrabuvka.cz a listina pro sponzory ti bude odeslána. Nebo prostě můžeš v den konání akce přijít a přihlásit se na místě.

Pokud tě naše akce oslovila, neváhej a zapoj se! Každý je vítán a každý účastník je vítězem. Vždyť ochotně pomoci, obětovat svůj volný čas, a navíc propotit triko pro někoho, kdo si momentálně sám pomoci nemůže, ale s naší pomocí se dostane ke vzdělání a pak pomůže třeba dalším mnoha dětem v Africe, to určitě stojí za tu námahu a odhodlání. A tu atmosféru, která celé akci vládne, taky nezažiješ doma na kanapi.

Neváhej tedy a připoj se. Jak organizátoři z řad studentů pod vedením paní profesorky Böhmové, tak představitelé ze společnosti Kola pro Afriku, pro něž je akce organizována, se na Vás velice těší.

Jakékoli další dotazy rádi zodpovíme na adrese bohmova@ghrabuvka.cz.

Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).