Bavíme se a pomáháme aneb Sněhuláci pro Afriku 2014

V prosinci jsme odstartovali velkou celorepublikovou akci Sněhuláci pro Afriku, na níž jsme získali dokonce záštitu Ministerstva školství. Naše původní představa byla, že zopakujeme loňské ostravské sněhuláky ve stejném provedení, jen zvětšíme měřítko. A přestože od prosince uběhly sotva dva měsíce, naše představa vzala za své, akce dosáhla obrovských rozměrů a mnohé se změnilo. Uveďme alespoň to nejpodstatnější:

  • Přihlásilo se nám neuvěřitelných 317 škol a stále se ještě hlásí další.
  • Vlivem nedostatku sněhu jsme museli upustit od myšlenky stavění sněhuláků v jeden den na všech místech republiky.
  • Vlivem ještě většího nedostatku sněhu jsme museli upustit od myšlenky stavět sněhuláky ze sněhu.
  • Pro obrovský zájem jsme museli zřídit speciální webové stránky a sněhulákovský facebook, kde jsou již teď stovky fotek k nahlédnutí.
  • Akce ve velké míře zaujala média, partnerství nám nabídlo rádio Kiss Morava, týdeník 5+2, Česká televize, TV Polar, TV Relax a mnohá další.
  • Vyhlásili jsme několik doprovodných soutěží – tipovací soutěž o celkový počet sněhuláků, facebookovou soutěž o nejoriginálnějšího sněhuláka republiky...
  • Přestože akce zdaleka není u konce, již teď se nám pro Kola pro Afriku podařilo získat krásných 150 000 Kč a částka ještě není konečná.

Tolik krátce k samotné akci, ale teď to hlavní! Pátek 7. 3. 2014 jsme vyhlásili jako sněhulákovský den D. Na všech školách, kde se dosud nestavělo či nevyrábělo, se bude tvořit právě v tento den. A velké sněhulákování čeká i naši školu. Vše vypukne o půl dvanácté a všichni jsou srdečně zváni. Na programu bude několik velmi zajímavých bodů. Budeme fotit živé sněhulákovské fotky z nás všech, kteří se akci rozhodneme podpořit, symbolicky, vzhledem k nedostatku sněhu, nafotíme také sněhulákovský hřbitov. Ač to zní morbidně, i na sněhulákovské pohřbívání vás srdečně zveme a dovolíme si doufat, že to bude široko daleko nejveselejší pohřbívání.

A protože součástí pohřbů bývají také hostiny, vyhlašujeme velkou sněhulákovskou kulinářskou soutěž. O zajímavé ceny se mohou utkat všichni ti, kdo v pátek do velké přestávky přinesou libovolný JEDLÝ pokrm vlastní výroby, jenž bude inspirován sněhem nebo sněhuláky. Odborná porota gurmánů pak posoudí, kteří kuchtíci splnili úkol nejlépe a zaslouží si ceny.

Ve dvanáct hodin pak vypukne velká sněhulákovská dražba. Možná tomu nebudete chtít věřit, ale i vaši kantoři se umí vcítit do dětských let a vytvořit sněhuláky. A co sněhulák, to tajný zajímavý přídavek, který si můžete vydražit. Dorty, omluvy ze zkoušení, za pozdní příchod a spousta jiných cen čeká skryta za každým sněhulákem. Stačí mít jen štěstí a dobře si přisadit.

A na závěr? Čím lépe zakončit sněhulákovský den než pořádnou koulovačkou. A to ne jen tak ledajakou. Koulovat se nebudou totiž jen studenti, půjde o velkou sněhově nesněhovou bitvu, v níž budou své životy hájit také kantoři. A co je při této bitvě nejdůležitější? Mít stále svůj hrnec na hlavě.

Pojďme v pátek společně zapomenout na to, že jsme už dospělí, skoro dospělí či skoro skoro dospělí a pobavme se. Pobavme se a zároveň pomozme. Přispět může každý jakoukoli částkou. A chcete-li se zúčastnit naší dražby a sněhulákovského pohřbu a koulovačky? Pak stačí jediné – přijďte v pátek v bílém či černém oblečení a vezměte si s sebou hrnec, který vám sedne na hlavu, a mrkev, popřípadě další sněhulákovské rekvizity (koště, uhlíky, knoflíky). Určitě to bude stát za to!!!

Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).