nahled

Basketbalový turnaj

Dne 17. 10. se konalo na půdě hladnovského gymnázia okresní kolo středoškolského turnaje v basketbalu. Hrálo se na 2x7 minut čistého času, kdy už za 3 osobní chyby šel hráč ze hry. Turnaje se zúčastnil i tým z našeho gymnázia. Dva dny před tímto turnajem nás ovšem potkalo neštěstí, když se Jakubu Kotalovi (reprezentace ČR U17) povedlo přihodit si distorzi kotníku. Náš tým nastoupil tedy ve složení: Dalibor Vrtaník (C), Jiří Juřička, Dominik Holaň, Lukáš Vlosinský, Patrik Novotný, Samuel Zuštík a Vojtěch Štefek.

V prvním zápase nás čekal domácí tým z Hladnova. Od začátku zápasu jsme zaostávali, a to hlavně díky hladnovskému hráči D. Lukáčovi, jenž výrazně přispěl k naší prohře v poměru 13:24. Po této úvodní porážce jsme soustředěným výkonem porazili tým z Havlovky 23:14 a následně jsme nastoupili proti nejslabšímu týmu turnaje z BiGymu. Zápas jsme odehráli velmi nekoncentrovaně, první poločas si nás vodil hráč ročníku 2003 (13:12), ale nakonec jsme přece jenom v druhém dějství ukázali vyšší kvalitu a tento srdnatě bojující tým zdolali 26:14. Abychom postoupili, museli jsme porazit ve svém posledním vystoupení tým z Matičního gymnázia. Bohužel, na začátku zápasu se opakoval výkon ze zápasu proti Biskupskému gymnáziu, kdy jsme vlastní laxností a nekoncentrovaností povolili našim soupeřům odskočit až na rozdíl 6 bodů. V závěru jsme sice měli možnost skóre dorovnat, ale náš poslední trojkový pokus se bohužel odrazil od obroučky ven , a tak jsme museli skousnout porážku 14:17, která nás odsoudila na konečné 3. místo.

Celý turnaj odpískala dvojice rozhodčích, pán, který píská basket už nějaký ten pátek a jeho výkonnost je konstantně špatná, a s ním mladá slečna, která měla licenci jen krátkou chvíli a pískala poprvé (respektive nepískala). Celkový výkon na turnaji bych rozdělil na 2 části, v úvodních dvou zápasech byla naše hra solidní, bohužel nám ale nevydržela do druhých dvou, ve kterých jsme podali výkony daleko horší, hlavně přístup k úvodu posledního rozhodujícího zápasu nás musí mrzet. Na závěr bych chtěl poděkovat p. prof. Dymáčkové, jež nás doprovázela na tomto turnaji, a také všem pořadatelům (nikoliv však chlapcům u stolečku, kteří chtěli vyhodit našeho hráče už za 2 osobní chyby.)

PS: Příští rok jedeme na postup!

nahled nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).