nahled

Basketbal ZŠ - obvodní kolo hochů

Dne 25. 1. 2017 jsme se zúčastnili postupového basketbalového turnaje obvodního kola na Základní škole Srbská v Ostravě-Výškovicích. Na turnaji bylo celkem 7 týmů (ZŠ Srbská, ZŠ Volgogradská, Gymnázium Volgogradská, ZŠ Dvorského, ZŠ Horymírova, ZŠ Šeříková a Gymnázium, Ostrava-Hrabůvka). Týmy byly rozděleny do dvou skupin (po čtyřech a po třech). První dva týmy ze skupiny postupovaly do play-off turnaje, oba dva finalisté pak postoupili do okresního finále.

Na úvod turnaje jsme zaváhali a prohráli se ZŠ Horymírova (13:20). V útoku se nám moc nevedlo a soupeř dokázal využit všech pozic a skórovat. V šatně jsme se vyhecovali a vysvětlili si, jak budeme bránit, abychom nedostávali zbytečně moc košů. V dalším zápase proti domácímu týmu ZŠ Srbská jsme bránili už lépe, ale i tak nám jeden hráč dal všechny body soupeře. V útoku to bylo lepší, a tak jsme vyhráli 29:23. Proti ZŠ Volgogradská jsme hráli taktéž dobře a vyhráli (24:13). Postoupili jsme tedy do play-off, kde jsme narazili na Gymnázium Volgogradská, které jsme přejeli 16:8. Ve finále jsme hráli opět proti ZŠ Horymírova, tentokrát jsme výborně bránili a dokázali využít šance v útoku. Skóre se zastavilo na 18:6. Děkujeme panu profesoru Hegedüsovi a těšíme se na další turnaj.

Složení družstva:

2B8 - Kotala Matěj, Poruba Martin, Švancer Štěpán, Vlček David | 3A8 - Smelík Aleš | 4A8 - Holaň Dominik, Janáč Tomáš, Palička Václav, Pitucha Jakub | 4B8 - Kornecký Lukáš, Vlosinský Lukáš

Další foto zde

nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).