nahled

Basketbal ZŠ - krajská kola

V pátek 31. 3. 2017 proběhlo na ZŠ Dvorského v Ostravě krajské kolo basketbalu dívek v kategorii starší žačky. Celkem se zúčastnilo pět družstev z různých měst kraje. Družstvo našich holek hladce prošlo oblastním i okresním kolem, které bez problémů vyhrály. Zde ale byly soupeřky velmi silné a bohužel se nepodařilo jejich útoky odrazit.

I tak hrála děvčata moc pěkně a důstojně reprezentovala naší školu. Tímto jim děkujeme a gratulujeme k 5. místu v Moravskoslezském kraji.

Složení družstva: Eliška Jankulárová (3B8) - kapitánka, Ostřížková Kateřina (2B8), Chvílová Tereza (2A8), Loskotová Magdaléna (3A8), Bartková Anna (3A8), Běnková Petra (3A8), Paličková Julie (3A8), Kubečková Michaela (4B8), Lukendová Marie (4B8).

Mgr. Gabriela MilatováDne 31. 4. 2017 se talentovaní žáci našeho gymnázia zúčastnili krajského kola v basketbalu, které se konalo v nedaleké Opavě. Celkem se zúčastnilo 6 týmů (Opava, Bruntál, Karviná, Třinec, Nový Jičín a Ostrava). Týmy byly rozděleny do 2 skupin a naneštěstí pro nás jsme dostali tu nejtěžší skupinu, kterou jsme dostat mohli.

První zápas jsme odehráli s domácí Opavou, kde jsme ve vyrovnané koncovce prohráli těsně o 5 bodů. Další zápas nás čekal s Karvinou, s kterou jsme hráli o postup ze skupiny do semifinále. Byl to opět vyrovnaný zápas, ale opět jsme bohužel podlehli až těsně v koncovce a nepostoupili do semifinále. I přes prohru jsme všichni spokojení, že jsme se dostali až do krajského kola, i když nás samozřejmě mrzí, že jsme nepostoupili dále.

Za celý tým bychom chtěli poděkovat panu profesoru Hegedüsovi, který nás po celou dobu podporoval.

Složení družstva: Kotala Matěj, Švancer Štěpán, Vlček David (všichni 2B8), Smelík Aleš (3A8), Holaň Dominik, Janáč Tomáš, Palička Václav, Pitucha Jakub (všichni 4A8), Kornecký Lukáš, Nedveis Dominik, Vlosinský Lukáš (všichni 4B8).

Lukáš Vlosinský, 4B8

nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).