nahled

Antény z karantény - studentský almanach

Když na jaře přišla první vlna a první izolace, zaskočilo to nás všechny, studenty, učitele i rodiče. Každý z nás hledal vlastní způsob, jak se v tom virtuálním světě, zpočátku spíše bludišti, zorientovat a najít cestu ven.

Někdy to vypadalo, že ztrácíme kontakt, že jsme v té nové, abstraktní realitě opuštění, že na "druhé" straně nikdo nezůstal, jen ozvěna. Ale vždycky se naštěstí ukázalo, že tomu tak není.

Nikdy jsme sami nebyli, studenti nás v tom nikdy nenechali.

A tak nám na naší plavbě po tom hlubokém a nikde nekončícím oceánu internetu nikdy nechyběli parťáci, námořníci plní entuziasmu, pozitivní energie a kreativních myšlenek, a kdykoliv jsme potřebovali, byli ochotní splnit každé naše velitelské přání, hodit nám záchranný kruh, či dokonce postavit maják. A my kantoři jsme jim snad byli na oplátku vlídnými přístavy.

A tak, když se na velitelském můstku zrodila myšlenka sesbírat do školního almanachu všechny studentské literární i výtvarné úlovky, které se v době karanténní zrodily či stihly i dospět, nepochybovali jsme, že se to povede a bude z čeho vybírat. Naši "námořníci" totiž vedle svých povinností dokázali pilně tvořit i doma v "kajutě" do "šuplíku". Ty jsme společně otevřeli a vyprázdnili a výsledek máte nyní před sebou a můžete v něm začít listovat, i když bohužel... zase jen virtuálně.

A proč vlastně Antény? Protože po celou dobu karanténní vysílaly, blikaly a nezhasly – na obou stranách.

Antény z karantény - studentský almanachAntény z karantény - studentský almanach

nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).