Angličtinář roku

Ve středu 27. ledna se studenti našeho gymnázia již podruhé zapojili do soutěže s příznačným názvem Angličtinář roku (Best in English). Projekt organizuje Institut rozvoje kompetencí ve spolupráci s generálním partnerem projektu Czech-us pod záštitou MŠMT. Pro naše studenty nebyly lákavé jen ceny pro vítěze, ale mnozí si hlavně chtěli vyzkoušet, jak si stojí se svými znalostmi angličtiny v obrovské mezinárodní konkurenci. Nás, učitele angličtiny, pak hlavně zajímá, jaká je úroveň našich studentů v porovnání s ostatními školami.

Soutěže se v ročníku 2015/2016 zúčastnilo 6 311 studentů z 254 škol v České republice, 2 463 studentů ze 126 škol na Slovensku a 2 211 studentů z 99 škol v Evropě. Celkově se zapojilo 10 985 studentů ze 479 škol v 19 evropských zemích.

Přestože i v loňském roce byl zájem studentů velký, letos předčil veškerá očekávání. Studenti zaplnili nejen multimediální učebnu jazyků, ale i obě počítačové učebny. Soutěž totiž probíhá online a ověřuje znalosti gramatiky, poslechové dovednosti i porozumění textu na úrovni B1-C1 dle Evropského referenčního rámce. Byl vytvořen lektory jazykové školy Akcent International House Prague, která je autorizovaným centrem pro organizování cambridgeských jazykových zkoušek.

A jak si naši angličtináři vedli? Deset nejlepších studentů z každé zúčastněné školy je zařazeno do žebříčku nejlepších studentů. Z nich pak vychází i žebříček škol. Gymnázia Moravskoslezského kraje se ve velké konkurenci neztratila a mnohá se objevila v první dvacítce nejlepších škol. Naše gymnázium se díky skvělým studentům angličtiny letos probojovalo na 18. místo mezi 254 školami České republiky. V rámci celé Evropy pak dosáhlo na krásné 37. místo.

V příštím ročníku Angličtináře roku určitě opět nebudeme chybět. Víme, že ještě pořád je kam se posunout.

Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).