nahled

Anglicky zábavně? Why not!

Třídy nižšího gymnázia se v letošním školním roce zapojily v hodinách anglického jazyka do řady aktivit, ze kterých vznikla zajímavá videa a prezentace, o které by byla škoda se nepodělit.

Žáci ze třídy 1B8 propojili využití angličtiny s vařením a vytvořili videorecepty, ve kterých předvedli své kuchařské schopnosti. Na malou ukázku videoreceptu v angličtině se můžete podívat:Třídy 2A8 a 2B8 si před létem vyzkoušely, jak naplánovat dovolenou. Jednotlivé týmy vyhledávaly jízdenky a letenky, ubytování a naplánovaly výlety a prohlídky zajímavých míst ve městech, jako jsou New York, Los Angeles, Londýn nebo Sydney. K těmto dovoleným také vytvořily reklamní plakáty a nástěnku s kompletními informacemi o cestě, na jejíž část se můžete podívat:

Sydney 1.JPG Sydney 2.JPG

Sk. 2 třídy 3B8 celý školní rok pracovala na mezinárodním projektu eTwinning s názvem Welcome to my town, ve kterém žáci spolupracovali s dětmi z jiných zemí, jako je Španělsko, Řecko, Turecko, Litva a další. Navzájem si představili školy, kde studují, kulturu svých zemí, zajímavá místa k navštívení atd. V rámci tohoto projektu žáci vytvořili mnoho aktivit jako například tyto:

nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).