nahled

Akci Sněhuláci jsme dotáhli od A do Z aneb Naši studenti na nakládce kol pro Afriku

Ve čtvrtek 10. 4. 2014 se ve skladě společnosti Kola pro Afriku v Ostravě-Koblově nakládaly dva lodní kontejnery kol určených dětem do Afriky. Jejich zhruba měsíční cesta s cílem určení Gambie je umožněna díky penězům získaným v projektu Sněhuláci pro Afriku, jehož je naše gymnázium pořadatelem. Navzdory nesněhové zimě se nám pro tuto akci podařilo strhnout 230 škol a volnočasových organizací a na přepravu kol vybrat částku přesahující 305 000 Kč.

Na čtvrtek se tak mohly z této částky objednat první dva kontejnery, jež dorazí do Afriky v květnu, kdy kola z nich budou rozdělena na 9 gambijských škol. Na podzim je pak budou následovat ještě další dva kontejnery.

Kontejnery však bylo třeba naplnit. Této práce, velmi nelehké, neb počasí akci nepřálo a po celou dobu nakládky vydatně pršelo, se chopila asi čtyřicítka dobrovolníků z nejrůznějších charitativních organizací (Nová šance, Moment...) a mezi nimi i naši studenti z 4B8. Kluci, ač byli na nakládce nejmladší, vůbec nezaváhali, ihned se déšť nedéšť zapojili do nakládání, dokonce upoutali i televizi Nova, která s nimi natočila krátkou reportáž.

Společnými silami jsme naložili po zhruba šestihodinovém skládání a přerovnávání, aby ani štěrbinka v kontejneru nezůstala nevyužita, 830 kol, což znamená 830 dětí, jež se dostanou díky naší akci do školy.

Akci Sněhuláci pro Afriku jsme tak dotáhli od A do Z – od nápadu přes jeho realizaci až po samotné vyslání kol na dlouhou cestu do Gambie. I když ono Zet padne vlastně až na podzim, kdy naložíme za sněhulákovskou částku další dva kontejnery.

nahled nahled nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).