nahled

Akademie školy 2011

Pro správně zobrazení videa je třeba mít nainstalovaný flash. najdete zde

Videa sestříhal Tomáš Vilím, 7A8 - děkujeme, Tome!Dne 7. dubna se uskutečnila v KD Akord v Ostravě-Zábřehu Akademie naší školy. Dopolední program byl určen studentům, odpolední vystoupení patřilo rodičům a široké veřejnosti.

Téměř devadesát studentů a jejich hosté se snažili po dobu půldruhé hodiny zaujmout a pobavit svými pěveckými, hereckými, instrumentálními či tanečními výkony. Poprvé se tak předvedla nadějná rocková skupina BAND.EXE, která prožívala svůj hudební umělecký debut. O technické dokonalosti klavírní hry nás přesvědčili Kristýna Tošková a Jakub Kubis. Lidové tóny zazněly ve vokálně-tanečním vystoupení některých členů LSPT Ondřejnica. Tu následovně vystřídal poutavý šansonově zabarvený hlas Kláry Miklasové. Školní pěvecký sbor zvolil do svého repertoáru vícehlasou úpravu písní Nad horú svítá a Rolling In The Deep. Velmi zdařilé bylo vlastní zpacování písně Grenade v interpretaci pěveckého dua Adély Kocmánkové a Evy Konečné. V podání našich studentů jsme mohli slyšet rovněž písně Kometa a Pochod marodů, obě z repertoáru J. Nohavici. Dále v programu zazněly písně oblíbené skupiny Beatles. O divadelní složku Akademie se postarali studenti tercie a sexty, kteří předvedli cizojazyčnou moderní úpravu pohádek Shrek a O Sněhurce, obě v režii Mgr. Evy Mittnerové, Ph.D.. Úsměv na tváři mnoha diváků vyvolala dramatická verze telenovely, jejíž autorkou je studentka Megi Chlebounová. Temperament a rychlý spád vnášela do programu čísla taneční – disco dance, hip hop; romantiku, energii a smyslnost pak představoval latinsko-americký a scénický tanec.

Za příjemně strávený čas patří velký dík nejenom všem účinkujícím, ale rovněž také vynikajícím způsobem sehrané půvabné moderátorské dvojici - Lucii Martinákové a Kristýně Kohutové. Poděkování patří i studentům, kteří se podíleli na celkové technické stránce Akademie, tj. ozvučení, natáčení, zpracování DVD, focení a pomoci na pódiu.

Za organizaci celé Akademie a vytvoření programu zodpovídaly PhDr. Marie Vašíčková a Mgr. Martina Zelenková. Velkým díkem nejen pro ně, ale také pro všechny účinkující je fakt, že se Akademie líbila.

Ohlasy na školní akademii 2011

Akademie je pokaždé příjemné přerušení školního roku. Ačkoli se na celé akci podílí víceméně amatéři a dobrovolníci, úroveň programu a jednotlivých čísel je velmi vysoká.

*

Akademie – jedním slovem skvělé! S husí kůží jsem sledovala naše kluky v akci pod názvem BAND.EXE a jásala jsem, jako bych byla na koncertu té nejúžasnější rockové kapely !

*

Nejvíce na mě zapůsobil pěvecký duet Adély Kocmánkové a Evy Konečné s názvem Grenade. Písnička Bruno Marse byla opravdu dobrá volba! Jejich hlasy vzájemně tak ladily, že jsem v jistých chvílích měla husí kůži na zádech.

*

Na základní škole jsme se s ničím podobným nesetkali, proto byla taková akce jako školní akademie pro mne ohromným překvapením a byla jsem jí nadšená.

*

Scénka O Sněhurce v několika jazycích bezpochyby rozesmála snad úplně každého v publiku, protože byli „nehorázně“ vtipní a jejich kostýmy byly dokonalé.

*

Klára Miklasová má nádhernou barvu hlasu a s Karolínou Svrčinovou jim to spolu opravdu hlasově pěkně ladilo.

*

Školní pěvecký sbor – skvěle vybrané písně, úžasné provedení, šlo vidět i slyšet. Děkuji.

*

Pěvecký sbor byl skvělý. Každý rok mají krásné, čistě zazpívané originální písně. Ani letos tomu nebylo jinak. Nezklamali!

*

Moderátorky odvedly skvělou práci, žádné trapné vtipy ani strojený projev, vše působilo přirozeně a mile!

*

Z pohledu účinkujících bych jen konstatovala, že vše bylo organizačně dobře zvládnuté - vlastní šatna, zvukaři, všichni v dobré náladě – super.

*

Akademie se mi moc líbila, všichni byli skvělí, děkuji účinkujícím za výborný zážitek, divákům za podporu a organizátorům za uspořádání. Tak zase příště!

*

Klavírní vystoupení byla dobrá, protože nebyla moc dlouhá. Děkuji všem účinkujícím, všem organizátorům a hlavně paní profesorce M. Vašíčkové a M. Zelenkové, které akademii dodaly šťávu.

*

Z pěveckých vystoupení se mi nejvíc líbila scénka Krabička cigaret na píseň od J. Nohavici Pochod marodů.

*

Vůbec jsem se nenudil! Rozhodně se těším na příští ročník a doufám, že bude stejně zdařilý jako ten letošní!

*

Nejvíc se mi líbila scénka Jak napsat telenovelu. Dobrý nápad, perfektně sehrané!

*

Příjemným zpestřením akademie byla folklórní vystoupení.

*

Atmosféra byla super, navzájem jsme se jako účinkující podporovali a chválili. Celkově mám z našeho vystoupení Shrek dobrý pocit, bavilo mě to a určitě jsem si celý den užila. Dopoledne, stejně pak odpoledne. Ráda bych si to zase někdy zopakovala. Všichni jsme se cítili dobře, smáli jsme se a bavili se. Byl to opravdu jedinečný den.

*

A moderátorky ? Perfektní! Já být na jejich místě … To by dopadlo!

*

Jakožto vystupující jsem měl možnost vidět nejenom samotná vystoupení, nýbrž také přípravu. Málokterý divák by si uvědomil, s jakými problémy se museli studenti potýkat. Tréma, kostýmy, technická stránka … Náladu nám to však nezkazilo, a mohli jsme se radovat z bohatého aplausu obecenstva. Všechna čísla byla něčím zajímavá a zábavná, celý program měl spád a nenudil.

*

Ze všech akademií se mi tahle líbila nejvíce. Ačkoli jsem v zákulisí trpěl ohromnou trémou, na jevišti jako by to ze mě spadlo. Navždy mi ovšem zůstane přezdívka „ prsatá slečna Nataša“.

*

A i když už na naší škole chybí nejvíce se projevující ročník – bývalá oktáva B (B.Svrčinová, F.Veselý …), názory na tuto akademii se mi dostaly kladné! Já o tom nepochybuji, protože většinu účinkujících znám a měla jsem již možnost je vidět i při jiných aktivitách.

*

A tance? Hip hop byl bezesporu nejlepší! Jejich vystoupení se mi zdálo nápadité a originální, až mě přepadla chuť vrátit se zpátky do tanečních, s kterými jsem skoncovala asi ve dvanácti letech…

*

Latinsko-americké tance byly parádní, moc jim to spolu slušelo. Jde jen těžko uvěřit, co v malém P. Červenkovi všechno je!

*

Ocenila jsem i klavírní etudy, oba hrají na svůj věk úžasně!

*

Vůbec všechny, co vystoupili, obdivuji, protože vím, jaké to je mít trému, a k tomu vystoupit před tak náročným publikem, jako jsou studenti naší školy, je samo o sobě obrovský výkon. Respekt před vámi!

*

Také mě zaujal scénický tanec. Vymyslet choreografii na téma Čtvero období lásky je určitě náročné, ale ještě náročnější je se tuto tak rozsáhlou choreografii naučit.

*

Smekám rovněž před Megi Chlebounovou, která vymyslela námět ke scénce Jak natočit telenovelu. Tato parodie mě příjemně překvapila.

*

Na závěr je tedy jen třeba říct obrovské DÍKY všem, kteří nám nevystupujícím připravili tak báječnou podívanou!

*

Školní akademii jsem letos jakožto vystupující a „PnP“ sledoval ze zákulisí, a proto se mi na ni naskytl úplně jiný pohled než v předchozích letech. Měl jsem možnost zhlédnout každé číslo čtyřikrát a udělat si tak na něj docela jasný názor.

Jediné číslo, u kterého bych se chtěl zdržet komentáře, bylo vystoupení nás, jako kapely band.EXE. Sice už při prvních sekundách, kdy Matěj vyběhl na pódium, se spustil jásot, který trval po obě skladby a poté nám mnoho studentů i jiných gratulovalo ke skvělému výkonu, ale opravdu nemohu hodnotit objektivně.

Když shrnu všechna taneční vystoupení, která se na jevišti Akordu objevila, dostávám přehled nejrůznějších stylů a žánrů, počínaje folklórem, přecházeje přes latinsko-americké tance a moderním hip-hopem či diskem konče. Všichni tanečníci měli výborně nacvičená čísla, vypíchl bych však vystoupení Jakuba Cholevy a jeho hostů z tanečního sdružení Ondřejnica. Do zákulisí se vraceli udýchaní a zpocení a mají můj velký obdiv.

Pěvecká vystoupení byla na letošní akademii asi nejčastější a také nepostrádala na kvalitě. Zpěváci a zpěvačky, ať už za doprovodu kytary, nebo klavíru, za kterým seděl vynikající Matěj Kapošváry, předvedli ohromující výkony, ať už zpívali sólově, nebo ve sboru.

Kategorie sama pro sebe je telenovela v režii Magdalény Chlebounové. Zápletku, kterou v televizi roztáhnou do čtyř řad rádoby dramatického seriálu, se jí podařilo vměstnat do pár minut a jednoduchého scénického předvedení opravdu svérázným, vtipným způsobem.

Na jevišti se nám ukázaly také dvě divadelní představení. Pokračování pohádky o zeleném zlobru Shrekovi bylo z anglického jazyka překládáno do našeho rodného lašského nářečí. Klasická pohádka Sněhurka se pustila ještě dál, a proto nám na pódiu každá postava mluvila jinou řečí, což při záměrných nedorozuměních mezi nimi působilo opravdu komicky i mezi ostatními výborně připravenými a sehranými humornými momenty.

Rád bych vyzdvihl projev moderátorek celé akce Kristýny Kohutové a Lucie Martinákové, které si nejen samy připravily všechny vstupy, ale zároveň předvedly takřka profesionální výstup.

Na závěr bych chtěl poděkovat všem, kteří se podíleli na přípravě Akademie, a díky kterým se tato akce mohla uskutečnit, v čele s profesorkami Vašíčkovou a Zelenkovou.

Stanislav Riger, 5A8

nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).