Akademie školy 2009

 

Pro správně zobrazení videa je třeba mít nainstalovaný flash. najdete zde

Videa sestříhal Tomáš Oramus, 8B8 - děkujeme, Tome!

 

Program akademie

 1. Letter Word Up
  Školní sbor - Zuzana Batková (3A4), Bořivoj Masnica (3A4), Gabriela Hercíková (6A8), Zuzana Janšová (1A4), Eliška Šindelová (1A4), Kateřina Šindelová (1A4), Monika Theimerová (1A4), Aleš Fojtík (1A4), Adéla Kocmánková (4B8), Eva Konečná (4B8), Martina Fukalová (3A8), Helena Šubertová (3A8), Tereza Vaňková (3A8), Jana Hrbáčová (3A8)
 2. Tunak Tunak Tun
  Matěl Spilko (2B8), Daniel Huf (2B8)
 3. Folklorní tanec
  David Šperlín (7B8), Jiří Macháč (6B8), Václav Matěj (6B8)
 4. Welcome to Scotland
  Divadlo prof. Mittnerové - Alena Bednářová, Petra Činčilová, Marcela Dvořáková, Eva Hajdučková, Petra Linhartová, Robert Mareš, Michaela Mostýnová, Tomáš Prostějovský, Tereza Řehová, Antonín Sedlář (všichni 4B8)
 5. I Feel It in My Fingers
  Silvie Ostřížková, Tamara Kučerová, Eva Hrabovská, Gabriela Libová, Anna Hruzíková, Tereza Bruzková, Barbora Kašparová, Kateřina Špundová, Tomáš Šindel, Rostislav Riger, Radek Zeman (všichni 1B8)
 6. Klaustrofobie
  Ondřej Beránek (2B8)
 7. Ostrava (Jaromír Nohavica)
  Barbora Vachtová (6A8), Gabriela Hercíková (6A8), Lucie Hradilová (6A8), Hana Koláčková (6A8), Lucie Kovaříková (6A8), Romana Metzová (6A8), Petra Metzová (4A8), David Šperlín (7B8), Josef Benetka (5B8), Matěj Kapošváry (5B8), Jan Randus (5B8)
 8. Mažoretky
  Michaela Nováková (1A8), Lucie Ježová (1A8)
 1. Bojové umění
  Doan Xuan Tung (3A4), Mirek Hoření „M.I.R.E.K.“ (host)
 2. Step
  Monika Theimerová (1A4)
 3. O vlkovi a nezbedných kůzlátkách (El lobo y las siete cabritillas)
  Divadlo prof. Hlaváče - Barbara Antoniazi, Kateřina Čadková, Daniel Dobřanský, Nikola Gajzlerová, Tomáš Hruška, Adam Hruzík, Jiří Machač, Václav Matěj, Zuzana Ritzová, Martina Rutová, Alena Tyčová, Helena Vaňková, Veronika Vávrová, Veronika Muchová (všichni 6B8)
 4. George Orwell: Farma zvířat
  Divadlo prof. Vlčka - Michal Čornej, Michal Míček, Tomáš Oramus, Filip Veselý (všichni 8B8), Jan Horváth, Zdeněk Machura, Štěpán Košík (všichni 8A8), Helena Vaňková (6B8), Jan Merička (6B8), Magdaléna Krejčí (5A8), Anna Mertová, Magdaléna Chlebounová, Monika Hanková, Vladimír Janish, Daniela Vašková (všichni 3B8), Vratislav Tobola (2B8)
 5. Outsiders - Comparisons, Sitting Here In Silence
  Tomáš Oramus (8B8), Filip Veselý (8B8), Barbora Svrčinová (8B8), Ivona Spáčilová (7A8), Michael Gacek (host), Kristýna Mikulová (host)
 6. Produkce
  Průvodní slovo - Kamila Polívková (6B8), Michal Čornej (8B8)
  Záznam - Jan Pavlas, Jan Tyleček (oba 8B8), Tomáš Osička (7B8), Robert Mareš (4B8)
  Nazvučení - Ivona Spáčilová (7A8)
  Focení - Jakub Kadlec (8B8)
  Pomoc na pódiu: Jan Randus (5B8), Matěj Kapošváry (5B8), Josef Benetka (5B8)
  Organizace - Tomáš Oramus (8B8), Filip Veselý (8B8), Mgr. Martina Zelenková, PhDr. Marie Vašíčková

 

Na letošní akademii připadl aprílový termín a organizátorům samozřejmě nedalo, aby ji nepřipravili v adekvátním hravém tónu. Tradičně se konala v DK Akord, kde studenty vítala barevná balónková výzdoba a skřítci, kteří neodmyslitelně patří ke školním webovým stránkám.

Celé představení bylo zajímavé, některá z čísel byla povedenější, některá méně. Vkus má každý jiný, ale podle reakcí publika mezi nejlepší patřili arabští kovbojové, folklórní tanec nebo cizojazyčná divadla.

Sekundáni připravili parodii na parodii a nechali se inspirovat WoW. O to bylo představení zábavnější, protože WoW u nás znají všichni. Musím ale podotknout, že i když znám originál, tohle provedení bylo daleko lepší. Přestože Matěj Spilko a Daniel Huf studují na našem gymnáziu teprve druhým rokem, dokázali se trefit do nálady spolužáků v publiku a předvedli dovednosti z estetické a tělesné výchovy, které nepochybně získali během studia na našem gymnáziu. Určitě se budou zdokonalovat i v jiných předmětech a další roky nám to znovu dokáží.

I my mladí máme vztah k lidovým tradicím a víme, kde jsou “naše kořeny”, to potvrdilo vystoupení zástupců septimy a sexty. Jejich folklórní tanec byl profesionální a my jsme se bavili možná i víc, než kdyby to bylo pověstné techno.

Cizojazyčná divadla předpokládala, že zvládáme i jiné jazyky než češtinu, ale pro jistotu byla i opatřena dabingem. Navíc jsme se obohatili o pár nových slovíček jako “el lobo” - “vlk” nebo “las cabritillas” - “kůzlátka” ve španělštině nebo “kilt” - “skotská skládaná sukně pro muže” v angličtině, což jistě v budoucnu oceníme.

Protože dopoledne se rozdávaly dárky a moderátoři Kamila Polívková a Michal Čornej si neodpustili matematické vtipy a narážky na studentský život naší školy, byla odpolední akademie přetransformována do vážnějšího duchu a jazyka srozumitelnějšího dospělým.

Na závěr připomeňme, že technická příprava na velmi dobré úrovni se stává standardem. Loňská projekce Toma a Jerryho byla nahrazena úvodním trailerem. V něm se profesoři dočkali svého převtělení do animované podoby inspirované Simpsonovými, stejně jako se inspirovali studenti ze studentské firmy v průběhu roku.

Vše s velkým úspěchem.

Příprava takovéto akce je vždy náročná, a to nejen na čas. Děkujeme profesorkám M. Vašíčkové a M. Zelenkové za jejich nadšení a ještě jednou potlesk pro organizátory a všechny učinkující.

Ivona Spáčilová, 7A8
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).