nahled

Akademie 2019

Je neuvěřitelné, co všechno studenti naší školy dovedou!

Moderovat ve verších, zpívat sólově, se sborem, tančit, hrát divadlo, mistrně ovládat hru na různorodé hudební nástroje, jako jsou klavír, violoncello, tuba, akordeon, klarinet, kytara, baskytara, bicí, ale i na nástroje, které se jako hudební vůbec netváří, např. boomwhacker - plastové trubky.

To vše jsme měli možnost vidět a slyšet na akademii naší školy, která se konala 28. 3. 2019 v KD Akord v Ostravě - Zábřehu. Přes 100 studentů a jejich hosté se snažili mnohdy až profesionálním způsobem po dobu dvou hodin zaujmout a pobavit svými výkony. Dopoledne pro vyučující a spolužáky, odpoledne pro rodiče a širokou veřejnost.

Poděkování patří všem vystupujícím, skvěle sehraným moderátorům - J. Doležalové, K. Ulmannové, obě z 5A8, a Š. Šestákovi, 6A8, K. Slaběňákové za vedení pěveckého sboru a také některým vyučujícím - J. Brachaczkové, M. Böhmové, M. Fialové, E. Kopečkové a E. Zineckerové. Rovněž si zaslouží poděkování ti studenti, kteří se podíleli na celkové technické spolupráci: J. Neděla, T. Strnadová, H. Šedlbauer, T. Vašíček, všichni z 6B8.

Na přípravě a organizaci celé akademie spolupracovaly vyučující: M. Vašíčková a M. Zelenková.

Všem zúčastněným děkujeme za příjemný kulturní zážitek a budeme se těšit zase někdy příště.


Názory studentů


Celá Akademie byla velmi zajímavá a zábavná. Všechna vystoupení byla skvělá, ale některá mě zaujala více, jiná méně. Hra na tubu byla chvílemi tak falešná, až byla naprosto dokonalá. Oceňuji skvělý nápad „ Lopata je taky cesta“ a překvapilo mě, jak skvělou máme tanečnici latinsko-amerických tanců. Všechna vystoupení byla svým provedením i nápadem velmi obohacující. Děkuji.

K. Hollmannová, 5A8


Akademie je opravdu atmosférická záležitost a v zákulisí to v průběhu představení opravdu žije. Líbí se mi, že se všichni podporují a před stresujícím výstupem si navzájem dodávají odvahu. Ani letos tomu nebylo jinak, a tak nervozita nikomu nezabránila si čas v zákulisí pořádně užít. Potěšilo mě široké spektrum vystoupení. Valná většina působila naprosto profesionálně. Chtěla bych moc poděkovat všem, kteří nás letos svým vystoupením potěšili, a zároveň vyjádřit svůj obdiv za jejich odvahu a odhodlání. Byli jste skvělí!

Děkuji taky organizátorkám celé akce, a to paní profesorce M. Vašíčkové a M. Zelenkové, za jejich přístup a pomoc. Ráda se příště zase zúčastním.

K. Ulmannová, 5A8


Na Akademii jsem byla účinkující, a to jako členka pěveckého sboru Silencio. Byla jsem hodně nervózní, ale jakmile jsem vyšla na pódium, všechna nervozita ze mě opadla a já si vystoupení náramně užila. Zákulisí bylo nabito pozitivní energií, která nám dodávala sílu. Kdybych měla srovnat dopolední a odpolední vystoupení, obě byla stejně dobrá. Dopoledne nás odměnil bouřlivý potlesk našich spolužáků, večer nás přišla podpořit rodina. Mé poděkování patří moderátorům, kterým to hodně dobře vyšlo, a všem profesorům, kteří se na této akci podíleli.

G. Mačudová, 5A8


Školní akademie byla podle mě tento rok opravdu povedená. Škoda jen, že celkový dojem kazilo ozvučení a osvětlení, kdy se jen tak začaly otáčet reflektory nebo se nad námi náhodně rozsvěcovala světla. Věřím, že příště bude technika lépe zvládnuta, abych si akademii více užila.

E. Michálková, 6B8


Letošní akademie měla vcelku záživný program a každé vystoupení mělo něco do sebe. Ocenil jsem práci moderátorů, kteří svým veršovaným a lehce vtipným uváděním krásně dotvářeli celkový dojem.

V. Kuldan, 5A8


nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).