nahled

Adaptační pobyt prim, Budišov nad Budišovkou 2011

Po zaslouženém dvouměsíčním odpočinku čekal na milé profesorky a profesory jakožto každoročně adaptační pobyt nových studentů našeho gymnázia, kteří úspěšně složili přijímací zkoušky. Cílem této akce bývá seznámení se dětí s novými profesory, rozdělení do tříd a v neposlední řadě nalezení nových kamarádů, se kterými budou po 8 let společně navštěvovat náš ústav.

Volba místa pobytu padla znovu (a pravděpodobně ne naposled) na malebné městečko Budišov nad Budišovkou a jeho rekreační středisko Zálesí, kde se o všechny ubytované již několik let perfektně stará pan Tichánek. Sraz se uskutečnil na parkovišti poblíž zastávky MHD J. Kotase. Při pohledu na hlouček dětí, kterých bylo jak malých myší a kterým přišli zamávat hrdí rodičové, se budoucím třídním profesorkám možná zastavilo srdce, veškeré náležitosti a papírování však zvládly s bravurou, a tak řidiči autobusu mohli vyrazit na 70 kilometrů dlouhou cestu západním směrem.

Unaveným studentům jistě přišel vhod výborný obídek, po kterém přišel na řadu odpolední klid. Nikoli však tak dlouhý, jak bývá zvykem, neboť dobrým počasím, jak jsme se všichni přesvědčili v červenci, se nesmí plýtvat. A tak děti jistě uvítaly profesorkami předem pečlivě naplánovaný a pořádně nabitý program plný aktivit a her, který zabral celé čtvrteční odpoledne, na žádné lelkování opravdu nebyl čas.

Večer přišla na řadu neméně důležitá věc, a to první část rozdělování dětí do tříd. Nepřihlíželo se však jako v minulosti na test z anglického jazyka, ale profesorky daly na přání studentů, kteří si sami na lístečky napsali jména nových či starých kamarádů, se kterými by chtěli sdílet stejnou třídu. Úloha to nebyla vskutku jednoduchá, avšak zejména paní Zahutová si se všemožnými kombinacemi dala takovou práci, aby vyhověla úplně všem a po páteční snídani viděla šťastné obličeje všech účastníků našeho zájezdu, kterým byla sdělena jména nových spolužáků.

Páteční odpoledne pokračovalo tak, jak končil čtvrteční program, hrála se hra za hrou a děti byly nadšené. Ve 4 odpoledne jsme vyrazili zpátky do Ostravy. Na některých však bylo patrné, že by raději den či dva zůstaly, protože pobyt utekl rychleji, než všichni čekali, což je vždycky jen známka toho, že se pobyt zamlouval. Spokojená mohla být i pětice vyučujících, kteří kvitovali hlavně fakt, že se nikomu z účastněných nepřihodil žádný úraz, a také chování studentů. Nezbývá než doufat, že v podobně přátelském duchu začne i výuka.

nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).