A zase „Hajdy do registru“!

Ve středu 6. 4. 2016 na naši školu již potřetí zavítaly paní Kalužová a Paulišková z Krevního centra FNO, aby studenty třetích ročníků seznámily v rámci akce „Hajdy do registru“ s problematikou dárcovství krve a kostní dřeně. S blížící se plnoletostí se totiž těmto mladým lidem otevírají nové možnosti a jednou z cest, kterou se mohou dát, je i cesta do registru dárců krve nebo kostní dřeně.

Během přednášky se studenti dozvědí, co všechno vstup do registru obnáší, jaká kritéria musí případný zájemce splňovat i co případně může vstupu do registru zabránit. Prezentaci doplňují také videa s příběhy konkrétních pacientů, a především vlastní zkušenosti obou přednášejících.

Velmi si cením toho, že se za dva roky, co akce „Hajdy do registru“ na škole probíhá, staly dárci krve nebo kostní dřeně již dvě desítky našich studentů. A nová skupinka, které nechybí odvaha ani dobré srdce, se již do krevního centra chystá! A já jsem si jistá, že nás opět čeká vlídné přijetí, něžné zacházení a že se nemáme čeho bát!

Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).