nahled

A tak hodně štěstí jsme přišli všem přát...

Nejen přání spousty štěstí, zdraví a svatého pokoje vyjádřilo poselství našeho Vánočního koncertu. Chtěli jsme předat radost, pohodu a rozsvítit úsměv na tvářích rodičů, prarodičů, žáků, kolegů a přátel. Podle vašich ohlasů se nám to podařilo!?

Ve středu 20. 12. 2023 se v kostele Panny Marie v Ostravě-Hrabůvce konaly tři Vánoční koncerty školního pěveckého sboru Luminis, tvořeného žáky a pedagogy Gymnázia, Ostrava-Hrabůvka, a žáky ZŠ Ostrava, Matiční. První dvě vystoupení byla určena žákům a jejich pedagogům, večerní koncert patřil rodičům, prarodičům, přátelům a veřejnosti. Pěvecký sbor Luminis se pod vedením Mgr. Ludmily Červenkové představil čtyřmi odlišnými hudebními pásmy, která byla proložena přednesem díla Jana Skácela, Karla Čapka a Marka Ebena v podání studentů sexty A.

Úvod koncertu patřil latinským písním Pulcherrima rosa, Maria Pia, Danielis prophetia a Adoramus te. V dalším hudebním pásmu si posluchači mohli vychutnat vícehlasý zpěv v českém jazyce, a to díky písním Časy se mění, Hádej, Andělská a spirituálu Můj Bože, jsem tak sám. A čím by byly Vánoce bez koled? Poctu českému folklóru jsme vyjádřili koledami Byla cesta ušlapaná, Ten vánoční čas, V půlnoční hodinu, Já malý přicházím a Aj, co to nového. Závěrečná část koncertu plynula v duchu poděkování, vyjádření radosti a přání všeho dobrého. Písně Všechny končiny země, V čas radosti a Hodně štěstí byly tečkou za naším vystoupením. V průběhu koncertu se představili nejen výborní zpěváci, úžasní sólisté, ale také instrumentalisté, jejichž jména naleznete v přiloženém programu.

Věříme, že se nám podařilo navodit příjemnou adventní atmosféru a posluchači si přednes, zpěv i zvuk hudebních nástrojů užili stejně tak jako všichni účinkující! Chtěli bychom také poděkovat vedení Gymnázia, Ostrava-Hrabůvka, za podporu pěveckého sboru Luminis, všem našim fanouškům, rodičům, kantorům a členům školního pěveckého sboru za profesionální a zodpovědný přístup.

Přejeme všem krásné a pohodové vánoční svátky a do nového roku 2024 spoustu zdraví, štěstí a splnění všech přání!

Program vánočního koncertuProgram vánočního koncertu

nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).