nahled

9. ročník florbalového pololetního turnaje o putovní pohár

Dne 31. 1. 2023 se na naší škole konal již devátý ročník florbalového turnaje pro vyšší gymnázium. V základní části byly třídy rozděleny do čtyř skupin, odtud se musely probojovat do čtvrtfinále.

Skupina A: 6B8, 8A8, 7A8
Skupina B: 2A4, 6A8, 1A4
Skupina C: 3A4, 5A8, 8B8
Skupina D: 4A4, 5B8, 7B8

Skupina A

V této skupině už od prvního zápasu jasně dominovala oktáva A, která porazila sextu B 7:2 a septimu A 5:3. O dalším postupujícím rozhodl poslední zápas, v němž se utkala 6B8 s 7A8. Sextě se nepodařilo překonat brankáře septimy ani jednou, utkání pro ně skončilo 0:2. Ze skupiny tedy postoupila 8A8 a 7A8.

Skupina B

V této skupině udržel vedení druhák, neprohrál ani jeden zápas. Sexta A si udržela bilanci jedné výhry a jedné porážky. Bohužel, prváku se povedlo vstřelit pouze jednu branku během dvou zápasů, což jim na postup do čtvrtfinále nestačilo. Ze skupiny postoupila 2A4 a 6A8.

Skupina C

V této skupině mezi sebou soupeřily tři silné týmy, jednomu se však nepodařilo udržet tempo s ostatními, a to kvintě A. I přes velkou podporu fanoušků se do dalšího kola nedostala.

Skupina D

Nejvyrovnanější skupinou turnaje se letos stala skupina D. 4A4 se podařilo udržet vedení ve skupině. Avšak poslední zápas mezi 5B8 a 7B8, který měl rozhodnout o dalším postupujícím, dopadl nerozhodně. O postupu tedy rozhodlo lepší skóre, které hovořilo ve prospěch septimy.

Čtvrtfinále

První zápas hrála 8A8 s 6A8. Toto utkání skončilo jednoznačnou výhrou oktávy 9:0. V druhém zápase se utkala 8B8 a 4A4, velmi vyrovnaný souboj nakonec skončil porážkou oktávy (3:4). Jako další se mezi sebou utkaly týmy 3A4 a 5A8. Třeťák ukázal jasnou dominanci, bez ustání ostřeloval branku kvinty a nakonec zvítězil poměrem 7:1. Posledního duelu se zúčastnily týmy 7A8 a 2A4. Ze začátku byly týmy vyrovnané, ale ve druhé polovině začala dominovat septima. Tak tomu bylo i po zbytek zápasu a udržela vedení 6:2.

Semifinále

Prvního zápasu semifinále se účastnily týmy 8A8 a 4A4. Oktáva nenechala čtvrťáku skoro ani jeden míček. Potvrdila tak svou jasnou dominanci v tomto turnaji. Oktáva A vyhrála 8:2. Druhé „áčkařské“ derby pařilo týmům 7A8 a 3A4, tento semifinálový zápas byl pravým protikladem toho prvního. Síly na obou stranách byly velmi vyrovnané, ale více štěstí a lepší mušku měla nakonec septima A, třeťák prohrál 2:3.

Zápas o bronz

Předposlední zápas dne byl zároveň i posledním soubojem pro 4A4 a 3A4. Velmi napínavé utkání nakonec rozhodla střela třeťáků na branku v poslední minutě. Třeťáci se tedy radovali z úžasného třetího místa.

Finále

Velmi očekávaného boje o zlato se účastnila oktáva A a septima A. Favoritem byla už od začátku oktáva, septima se sice pokoušela prolomit sérii vítězství 8A8, ale nepovedlo se. Oktáva se nenechala ničím zastrašit a zvítězila 7:1. 7A8 i tak brala krásné stříbrné medaile. Celý turnaj jednoznačně vyhrála 8A8.

Nejlepším brankářem se letos stal Jakub Vašek.

Celý turnaj by se neuskutečnil bez našeho organizačního týmu. Díky přímému přenosu celého turnaje mohli studenti fandit a podporovat tak svoje týmy. Letos i s odborným komentářem. Což bylo skvělé. V neposlední řadě děkujeme také rozhodčím, našim bývalým studentům Martinovi Adámkovi, Lukášovi Korneckému a Honzovi Slaběňákovi. Obrovské poděkování patří paní profesorce Dymáčkové, která turnaj zorganizovala.

nahled nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).