nahled

8. ročník pololetního florbalového turnaje

Dne 25. 3. 2022 se po roční pauze uskutečnil již osmý ročník florbalového turnaje pro studenty vyššího gymnázia. Z každé skupiny postoupily pouze dva týmy do playoff. Třídy byly rozlosovány následovně:

skupina A: 1A4, 7A8
skupina B: 5B8, 3A4, 8A8
skupina C: 6A8, 7B8, 4A4
skupina D: 5A8, 2A4, 8B8

Skupina A

První vhazování bylo v 7:50, a ač měly oba týmy postup jasný, prváci jakožto nováčci florbalového turnaje nedali septimě nic zadarmo. Nakonec ze zápasu vyšla vítězně septima, a to v poměru 6:2.

Skupina B

Ve skupině B už nebylo nic tak jednoznačné. Fanoušci byli svědky hned dvou remíz, a to mezi 3A4 a 8A8 (1:1) a také 5B8 a 3A4 (4:4). Jediný zápas, který neskončil remízou, se odehrál mezi 5B8 a 8A8, kde se nakonec radovala oktáva z vítězství 4:2. Turnaj tak skončil pro kvintu B.

Skupina C

Zde se potvrdila role favorita a třída 4A4 vyhrála nad sextou A (6:2) a také septimou B (5:0). Boj o druhé postupové místo skončil remízou 1:1, a tak muselo rozhodnout skóre z předešlých zápasů, které dopadlo lépe pro 6A8.

Skupina D

V poslední skupině si nikdo netroufal odhadnout vítěze, a taky to tak nakonec vypadalo. Všechny souboje byly velmi vyrovnané a rozdíly branek minimální. Jako vítěz skupiny se nakonec ukázal tým 2A4, který vyhrál nad kvintou A (3:2) a také nad oktávou B (4:2). Zápas o postup dopadl lépe pro oktávu (1:0).

Čtvrtfinále

Tady už šlo do tuhého, žádná druhá šance ve čtvrtfinále neexistuje, a tak chtěly týmy z druhých postupových míst překvapit. To se povedlo jen v jednom případě, a to v zápase mezi 1A4 a 8A8, který dopadl nerozhodně a po domluvě organizátorů turnaje přišly namísto prodloužení hned nájezdy. Ani jednomu z pěti hráčů se nepodařilo gól proměnit, až šestý na řadě, Vítek Palička, skóroval, a tak mladé pušky vyřadily mazáky z turnaje. Ostatní týmy, postupujicí z prvních míst, potvrdily role favorita. Tým 7A8 zvítězil bez větších problémů nad třeťákem (7:2) a také čtvrťák ukázal svou sílu v duelu s 8B8 (9:3). Jediný napínavější zápas nastal mezi 2A4 a 6A8, ze kterého se nakonec po výhře 4:3 radoval tým 6A8.

Semifinále

První zápas semifinále mezi 6A8 a 7A8 nepřinesl žádné velké překvapení. Septima ukázala svou chuť po vítězství a s přehledem si pro něj taky došla. Ve druhém zápase čtvrťák nepustil prváky téměř k míčku. Padl nespočet gólů, a tak se nováčci turnaje museli smířit s bojem o bronz.

Boj o bronz

Oba týmy byly nováčky turnaje kvůli covidu, a tak nikdo nevěděl, co si má od souboje slibovat. Atmosféra byla čím dál tím lepší. Fanoušci bouřlivě povzbuzovali své týmy. Osobní souboje byly tvrdé a každý do nich šel naplno. Nic nebylo jednoznačné, ale nakonec se z třetího místa radoval tým 1A4.

Finále

Ve finále se střetli dva favorité. 7A8 a 4A4. Tady šlo o vítězství, a tak muselo jít kamarádství mezi týmy stranou. Čtvrťák doufal, že se s tímto turnajem rozloučí vítězstvím, ale všichni věděli, jak těžký souboj to bude. Septima se už v roce 2020 umístila na stříbrné pozici, a tak tentokrát toužila po zlatě. Zápas byl přesně podle očekávání. Oba týmy hrály vyrovnaný florbal, a jelikož se hráči dobře znali, předváděli nelítostně tvrdé osobní souboje. U všeh gólů se opravdu nadřeli a nenechali soupeři jediný míček. Ze zápasu o všechno vyšla lépe septima, a vzala tak naději čtvrťáku na putovní pohár, který si později převzal kapitán vítězného týmu Martin Gattnar.

Výsledky

  1. 7A8 (Martin Gattnar, Richard Pum, Barbora Mozdřenová, Jan Hájek, Michal Matějka, Nela Michalíková, Tereza Chvílová)
  2. 4A4 (Jan Slaběňák, Štěpán Šeděnka, Anna Konvičná, Šimon Palička, Richard Černík)
  3. 1A4 (Vítek Palička, Jakub Richter, Jakub Kalous, Vojtěch Mlečko, Adam Palička, Matěj Kotala, Ondřej Drong, Eliška Hurníková, Anna Michalčíková)

Diplom za nejlepšího střelce turnaje si díky stejnému počtu nastřílených branek převzali hned dva hráči, a to Martin Gattnar (7A8) a Jan Slaběňák (4A4).

Děkujeme všem zúčastněným týmům a také fanouškům za skvělou atmosféru. Velké díky patří naší studentské firmě Seen, která v atriu zprostředkovala stream a taky bufet se zmrzlinou, zapisovatelkám a pořadatelům. Největší díky ovšem patří paní profesorce Dymáčkové, která turnaj opět zorganizovala za pomoci rozhodčích (Dominik Nedveis, Lukáš Kornecký, Martin Adámek, Martin Gattnar, Jan Slaběňák).

nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).