6B8 si vydobyla místo na XXI. ročníku Pražského studentského summitu!!!

Pražský studentský summit je unikátní vzdělávací projekt s již dvacetiletou tradicí, který pořádá Asociace pro mezinárodní otázky (AMO). Každoročně vzdělává přes 380 studentů středních i vysokých škol z celé České republiky o současných problémech dnešního světa. Nabízí tak jedinečnou platformu mladým lidem pro setkávání a inspirování se mezi sebou i s významnými osobnostmi veřejného života u nás i v zahraničí. Základem projektu je vzdělávat mladé lidi především prostřednictvím simulace jednání klíčových mezinárodních organizací – OSN, NATO a EU a letos nově i Visegradské skupiny. Umožňuje mladým lidem připravit se na budoucnost, ať mají v plánu cokoliv. (http://www.studentsummit.cz/cs/O-Summitu-8.htm)

Stát se účastníkem tohoto summitu však není jen tak. Zájemci měli za úkol vybrat si libovolný stát a napsat esej o jeho současném stavu, možnostech rozvoje, mezinárodních vztazích… Na naší škole se s tímto nelehkým úkolem rozhodla poprat skupinka studentů 6B8 ve složení Kateřina Harhajová, Kateřina Bendová, Monika Kokešová, Ondřej Studník a jeden další student. Ve své eseji se rozhodli reprezentovat Indii a uspěli.

Ve velké konkurenci obsadila jejich esej celkově 25. místo ze 116 přihlášených. Jejich práce byla nejlepší ze všech ostravských gymnázií a třetí nejlepší ze všech esejí, které přišly z Moravskoslezského kraje.

Naše „indická delegace“ si tak vydobyla místo na Pražském studentském summitu a první jednání ji čeká v sobotu 7. listopadu v prostorách VŠE v Praze.

A jak se na tuto příležitost dívají sami členové indické delegace?

Kateřina Harhajová: Od studentského summitu si slibuji hlavně poznání nových lidí a spoustu zážitků. Baví mě sledovat, co se kolem děje, a myslím, že toto je skvělá příležitost, jak mohu lépe pochopit fungování mechanismu, který to celé řídí...

Kateřina Bendová: Do projektu jsem se přihlásila hlavně proto, že jsem se chtěla postavit strachu před mluvením na veřejnosti a také abych zažila a zkusila něco nového. Taky chci vědět, jestli na to mám nebo ne a jestli mi to nějak duševně prospěje. Jdu do toho s opravdu moc fajn lidmi, takže si myslím, že to společně zvládneme.

Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).