nahled

6. ročník pololetního florbalového turnaje

Již šestý ročník pololetního florbalového turnaje se konal dne 30. 1. 2019 ve velké tělocvičně. Více či méně početná družstva florbalistů a florbalistek ze tříd vyššího gymnázia se utkala ve čtyřech skupinách po třech týmech, avšak pouze dva týmy vždy postoupily do playoff. Odehrávaly se florbalově kvalitní, ale také méně kvalitní zápasy. Skupinu A ovládl florbalisty nabitý tým 6B8, svou šanci na postup také žhavila „věčně třetí“ 8B8, ale v klíčovém zápase podlehla 5B8, pro oktávu tedy zbyla opět neoblíbená třetí pozice a do čtvrtfinále šla kvinta. Ve skupině B se do playoff podívaly týmy 7B8 a 4A4, které spolu ve skupině odehrály vyrovnaný zápas, který skončil pouze rozdílem dvou branek. Místo třetího týmu zaujal narychlo poskládaný a poslepovaný tým třeťáku, který sice bojoval, ale ostatní týmy byly nad jeho síly.

Jako nejzamotanější je možné označit skupinu C. V této skupině se muselo bojovat o každý gól. Jako vítěz skupiny nakonec skončil tým 1A4, ten vyhrál oba své zápasy. Mnohem těsnější to ale bylo mezi 6A8 a 2A4, tyto týmy ve vzájemném zápase remizovaly 3:3 a o postupu do čtvrtfinále musel rozhodovat rozdíl skóre. Šťastnějším týmem se stal tým druháku, který však měl pouze o jeden gól lepší výsledek!

Ve skupině D měli obhájci titulu z 8A8 jasný cíl, zopakovat výhru. Hned v prvním zápase se jim ale málem vymstilo podcenění soupeře, jelikož první, kdo šel v tomto zápase do vedení, bylo mužstvo 7A8. Poté však oktáva zařadila vyšší rychlost, vyměnila vykopávkové florbalky za své a dokráčela si jistě k vítězství.

Ve druhém zápase už neponechávala nic náhodě a ve skupině zvítězila. O druhé postupové místo tak bojovala 7A8 proti nováčkům turnaje z 5A8. Mládí tentokrát vyhrálo nad zkušenostmi a do čtvrtfinále šla kvinta.

Na řadu přišla čtvrtfinále, tady už šlo do tuhého. Týmy ze druhých míst ve skupinách chtěly překvapit a postoupit mezi 4 nejlepší. Naopak týmy z prvních míst chtěly potvrdit roli favoritů. Favorizované týmy však žádnou blamáž nedopustily a všechny postoupily do semifinále.

Hned první semifinále mezi 1A4 a 7B8 přineslo florbalovou bitvu plnou gólů, tvrdých soubojů a emocí na obou stranách. V tělocvičně byla bouřlivá atmosféra, ve které nešlo slyšet vlastního slova. Skóre se měnilo každou minutu a napětí stoupalo. Jenom během poslední minuty padly 3 góly, nejprve se minutu před koncem dostal prvák do vedení, asi po 30 sekundách septima ze standardky před brankou vyrovnala. Poslední úder zasadila septima, když si Martin Adámek vyjel ze středu a 4 sekundy před koncem vstřelil rozhodující branku tohoto semifinále. Septima tedy mohla slavit postup do finále a na prvák zbyl „pouze“ boj o třetí místo. Druhé semifinále již takové drama nepřineslo, 8A8 nepřipustila, aby jim 6B8 překazila cestu do finále, a tento zápas si pohlídala a zvítězila.

Na závěr celého turnaje přišlo to nejdůležitější, a to souboje o medaile. 1A4, možná trochu zklamaná prohrou v semifinále, už od začátku zaostávala za dobře hrající 6B8. Sexta prvák celý zápas skoro k ničemu nepustila a celý průběh zápasu v poklidu kontrolovala a dokráčela si k zisku třetího místa. Zbývala vyřešit už pouze jediná otázka, zda oktáva bude opět po roce slavit titul, nebo jestli se s působením v turnaji rozloučí těsně pod vrcholem. Tyto pochyby však oktáva chtěla rozprášit už od začátku. Prezentovala se trpělivou kombinační hrou, hledala skulinky v obraně septimy a většinou se jí to dařilo a tyto akce skončily gólem. Závěrečný tlak septimy sice skončil dvěma góly, ale na vyrovnání to už nestačilo. Oktáva se tedy mohla rozloučit s působením na tomto turnaji svým historicky druhým titulem.

nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).