4. ročník Velké literární soutěže již zná své vítěze

Již čtvrtý rok mají studenti našeho gymnázia možnost utkat se napříč třídami na poli literárním. Každý ročník přináší nějaké novinky, zajímavosti, ať už se jedná o okruh úkolů, propojení literatury s jinými předměty, či zajímavé osobnosti v porotě. Letos bylo hlavní změnou spojení nižšího i vyššího gymnázia do jednoho soutěžního pole. Zároveň se mohly zapojit menší skupinky, dosud totiž zápolily o vítězství celé třídy. Studenti, kteří se rozhodli ukázat, že jim literatura není cizí, byli od prim až po kvinty. Názvy, jež si pro svůj tým zvolili, byly opravdu pestré.

Studentky sekundy B, v čele s kapitánkou Nikolou Fabiánovou, zvolily název KIKTN. Holky z primy B a tercie B (kapitánka Katka Chrápková) se spojily pod názvem TĚŽKO ŘÍCT KDO..., tercie A (Veronika Masná) jim čelila pod názvem JAVEKA, kvarta B (Agáta Pelikánová) vstoupila do boje jako AGAKRAVL a kvinta B s kapitánkou Leonou Sabolovou bojovala jako tým PÁNŮ Z HOR.

Čtyři měsíce usilovného soupeření, plnění nejrůznějších úkolů, mnohdy s těsným výsledkem, nakonec rozhodly následovně: Na první místo dosáhl tým Těžko říct kdo..., v těsném závěsu skončil tým Kiktn. Třetí místo patří Pánům z hor a na bramborové příčce skončil tým Javeka. Všechny čtyři týmy, které nepoložil jediný z našich náročných úkolů, si od nás zaslouží ceny. Předmětová komise českého jazyka všem, kdo projevili chuť hrát si a soutěžit s literaturou, děkuje za skvělé výkony a blahopřeje k umístění. Věříme, že i v příštích letech bude mít literární soutěž na naší škole své příznivce a knihy a jejich četba budou přinášet radost a adrenalin ze zdravého soupeření.

Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).