ghrabuvka.cz
Articles in English Deutsche Artikel Artículos en español Articles en français Статьи по-русски Trang tiếng Việt

2. ročník pololetního florbalového turnaje o putovní pohár

27. 01. 2015
 Tony Skřipčák, foto Natálie Rysková,
03. 02. 2015

V úterý 27. 1. se po loňské úspěšné premiéře uskutečnil 2. ročník pololetního florbalového turnaje o putovní pohár, a opět se bylo na co dívat! Už v pátek před turnajem proběhl los. Třídy byly rozděleny do skupin tak, aby se největší favorité nepotkali už v prvních fázích turnaje. Jelikož všechny třídy vyššího gymnázia sestavily družstva, měli jsme celkem 12 účastníků, kteří byli rozděleni do 4 skupin po třech týmech, kdy z každé skupiny postupovaly dva do následujícího play off.

Skupinami favorité prošli bez zaváhání, jediným překvapením mohlo být vyřazení 6B8. I když by se zdálo, že čtvrtfinále budou jasnou záležitostí, opak se stal pravdou. Všechny třídy, hnány dopředu povzbuzováním svých fanoušků, bojovaly až do úplného vyčerpání. Nutné je vyzdvihnout třídy 3A4 a 8B8, které své soupeře velmi potrápily, a zvlášť hráči druhé jmenované nechali na hřišti úplně vše, což bylo vidět po závěrečném hvizdu, kdy se jen těžko zvedali z hřiště.

V semifinále se nejdříve utkali hráči 7B8 vs. 4A4. V tomto duelu jsme pozorovali kvalitní obranu obou tříd, kdy nikdo nechtěl udělat chybu. Po základní hrací době zápas skončil nerozhodně 1:1 a muselo se prodlužovat. V prodloužení byla 4A4 velmi blízko k postupu, jeden z jejích hráčů trefil tyč, ale opět se ukázala platnost starého sportovního rčení: „Nedáš, dostaneš,“ a z následného protiútoku vstřelila 7B8 rozhodující gól. Ve druhém semifinále se střetla favorizovaná 2A4 s 6A8, navzdory snaze sexty druhák překvapení nepřipustil a po jednoznačném výsledku se stal druhým finalistou. Ještě před vyvrcholením celého dne se sehrál zápas o bronz. V něm 6A8 sice vedla, ale následně se na nich podepsala únava z předchozích zápasů a 3A4 si už celkem v pohodě dokráčela pro 3. místo.

A pak už to nastalo. Dlouho očekávaná bitva mezi 2A4 a 7B8. Celé finále zdobila fantastická divácká kulisa a mohutné povzbuzování jak studentů, tak profesorů. Všemu nahrávalo i to, že finále bylo neskutečně vyrovnané, takže jsme do poslední vteřiny netušili, jak to dopadne. 2A4 se ujala vedení 2:0, ale za chvíli bylo sníženo na 2:1 a tým septimy se hnal za vyrovnáním. S blížícím se závěrem utkání se jejich tlak stupňoval a několik sekund před koncem po závaru před brankou druháku mohla septima vyrovnat. To se ale nepovedlo a 2A4 slavila po krásné bitvě vítězství v celém turnaji.

Krátce po té proběhlo vyhlášení, během něhož byly oceněny nejlepší třídy a také organizátoři. Myslím, že je nutné vyzdvihnout všechny, kdo se jakkoli podíleli na konání turnaje- hráče, rozhodčí, zapisovatele, zvukaře, fotografku, kluky u dveří, profesory i fanoušky, kteří v naplněné tělocvičně vytvořili nádhernou atmosféru, jež korunovala povedený turnaj. Ten se, jak všichni doufáme, pomalu stává tradicí.