nahled

2. ročník pololetního florbalového turnaje o putovní pohár

V úterý 27. 1. se po loňské úspěšné premiéře uskutečnil 2. ročník pololetního florbalového turnaje o putovní pohár, a opět se bylo na co dívat! Už v pátek před turnajem proběhl los. Třídy byly rozděleny do skupin tak, aby se největší favorité nepotkali už v prvních fázích turnaje. Jelikož všechny třídy vyššího gymnázia sestavily družstva, měli jsme celkem 12 účastníků, kteří byli rozděleni do 4 skupin po třech týmech, kdy z každé skupiny postupovaly dva do následujícího play off.

Skupinami favorité prošli bez zaváhání, jediným překvapením mohlo být vyřazení 6B8. I když by se zdálo, že čtvrtfinále budou jasnou záležitostí, opak se stal pravdou. Všechny třídy, hnány dopředu povzbuzováním svých fanoušků, bojovaly až do úplného vyčerpání. Nutné je vyzdvihnout třídy 3A4 a 8B8, které své soupeře velmi potrápily, a zvlášť hráči druhé jmenované nechali na hřišti úplně vše, což bylo vidět po závěrečném hvizdu, kdy se jen těžko zvedali z hřiště.

V semifinále se nejdříve utkali hráči 7B8 vs. 4A4. V tomto duelu jsme pozorovali kvalitní obranu obou tříd, kdy nikdo nechtěl udělat chybu. Po základní hrací době zápas skončil nerozhodně 1:1 a muselo se prodlužovat. V prodloužení byla 4A4 velmi blízko k postupu, jeden z jejích hráčů trefil tyč, ale opět se ukázala platnost starého sportovního rčení: „Nedáš, dostaneš,“ a z následného protiútoku vstřelila 7B8 rozhodující gól. Ve druhém semifinále se střetla favorizovaná 2A4 s 6A8, navzdory snaze sexty druhák překvapení nepřipustil a po jednoznačném výsledku se stal druhým finalistou. Ještě před vyvrcholením celého dne se sehrál zápas o bronz. V něm 6A8 sice vedla, ale následně se na nich podepsala únava z předchozích zápasů a 3A4 si už celkem v pohodě dokráčela pro 3. místo.

A pak už to nastalo. Dlouho očekávaná bitva mezi 2A4 a 7B8. Celé finále zdobila fantastická divácká kulisa a mohutné povzbuzování jak studentů, tak profesorů. Všemu nahrávalo i to, že finále bylo neskutečně vyrovnané, takže jsme do poslední vteřiny netušili, jak to dopadne. 2A4 se ujala vedení 2:0, ale za chvíli bylo sníženo na 2:1 a tým septimy se hnal za vyrovnáním. S blížícím se závěrem utkání se jejich tlak stupňoval a několik sekund před koncem po závaru před brankou druháku mohla septima vyrovnat. To se ale nepovedlo a 2A4 slavila po krásné bitvě vítězství v celém turnaji.

Krátce po té proběhlo vyhlášení, během něhož byly oceněny nejlepší třídy a také organizátoři. Myslím, že je nutné vyzdvihnout všechny, kdo se jakkoli podíleli na konání turnaje- hráče, rozhodčí, zapisovatele, zvukaře, fotografku, kluky u dveří, profesory i fanoušky, kteří v naplněné tělocvičně vytvořili nádhernou atmosféru, jež korunovala povedený turnaj. Ten se, jak všichni doufáme, pomalu stává tradicí.

nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).