nahled

1. místo v celostátní výtvarné soutěži Brno Art Week

Brno Art Week je projekt, jehož hlavními pořadateli jsou MUNI a Moravská galerie v Brně. BAW nabízí v průběhu jednoho týdne kromě zmíněné soutěže i vernisáže, komentované prohlídky výstav, galerijní animace, výtvarné dílny, odborné kolokvium, čtení, diskuze, performance, umělecké akce či Open Studios – „otevřené dveře“ uměleckých ateliérů. Každý ročník BAW má vždy vlastní téma. Ani v roce 2019 tomu nebylo jinak. Letošní ročník navázal na sté výročí založení Masarykovy univerzity a pořadatelé se ptali na to, jak „učit umění“ a kde všude lze umění hledat a najít.

Soutěž jsme obeslali již potřetí a stejně jako v předešlých dvou ročnících i letos se nám podařilo dostat se mezi 3 nejlepší, tentokrát jsme dosáhli rovnou na 1. místo v konkurenci více než stovky středních škol z celé republiky. Zásluhu na tomto úspěchu mají žáci z 5A8, resp. jejich cyklus fotografií na téma "Umění eroze. Eroze umění?", oceněná práce - řada tří fotografií - patří Evě Řepkové, Nele Buchtové a Megi Zaydlarové.

Škoda, že jsme se nemohli zúčastnit vernisáže výstavy vítězů v galerii brněnské kavárny ERA, organizátoři zaslali výsledky a pozvánky až v den zahájení výstavy.

nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).