ghrabuvka.cz
Articles in English Deutsche Artikel Artículos en español Articles en français Статьи по-русски Trang tiếng Việt

Karty ISIC

 Mgr. Michal Matuška,
16. 11. 2018
Vážení rodiče, studenti,

rádi bychom Vás informovali, že naše škola vydává svým studentům mezinárodní studentský průkaz ISIC. Tento průkaz je především identifikačním dokladem, který potvrzuje studium na naší škole, ale rovněž je mezinárodně uznávaným dokladem studenta, akceptovaným ve 124 zemích světa (včetně všech členských zemí EU), a také kartou využitelnou pro zhruba 2 600 různých slev a výhod v ČR. ISIC je také neocenitelnou pomůckou při cestování – v zahraničí je ISIC uznáván na více než čtyřiceti tisících místech.

Co přináší ISIC vydaný přes naši školu? Je oficiálním průkazem studenta naší školy, mnohými institucemi je uznáván jako plnohodnotné potvrzení o studiu. Školní ISIC funguje jako čipová karta do jídelny, nemusíte tedy již pořizovat speciální čip. ISIC není nutné si každý rok pořizovat znovu – vydaná karta zůstává držiteli po celou dobu studia; licence ISIC je však platná pouze od září do konce následujícího kalendářního roku (16 měsíců), po roce se následně student může rozhodnout, zda si zakoupí prodlužovací známku ISIC, kterou získá pouze ve škole.

Pořízení karty stojí 290,- Kč, cena za revalidační známku prodlužující platnost karty v dalších letech činí 180,- Kč. V případě ztráty či zničení vystavujeme duplikát za 110,- Kč (ISIC v běžné distribuci stojí 350,- Kč každý rok).

Jak si ISIC objednat?

Karty ISIC a revalidační známky mohou studenti objednávat prostřednictvím Informačního systému školy. Objednávací období začíná vždy 14 dní před termínem ukončení objednávek - v tomto období se v Informačním systému objeví odkaz pro objednání. Nezapomeňte kromě platby dodat i fotografii a souhlas (https://is.ghrabuvka.cz/isic/consent). Při ztrátě průkazu se na mě s žádostí o vydání duplikátu obraťte kdykoliv v kabinetě 208.


Termíny ukončení objednávek karet ISIC a revalidačních známek:

  • 31. 1. (s platností do konce roku)
  • 30. 4. (s platností do konce roku)
  • 25. 6. (s platností do konce následujícího roku, k vyzvednutí na konci srpna)
  • 30. 9. (s platností do konce následujícího roku)
  • 30. 11. (s platností do konce následujícího roku)

V případě jakýchkoliv dotazů se na mě obraťte e-mailem na adrese: matuska@ghrabuvka.cz.