nahled

Juniorský maraton 2023

V pátek 21. 4. 2023 se několik odvážlivců z naší školy vydalo společnými silami pokořit maraton. Podle školního kola, které se odehrálo v několika termínech v březnu a dubnu, se sestavily dokonce dvě štafety. Ty se skládaly z 10 běžců, a každý z nás tak běžel 4,2 km. Letos se maraton uskutečnil v Komenského sadech a za velmi krásného počasí.

Trasa vedla menším okruhem napříč sady. Jeden okruh měřil 1,4 km, takže jsme jej běželi celkem 3x. Atmosféra během celého závodu byla naprosto skvělá, spoluběžci i kantoři povzbuzovali, jak jen mohli, a nám se tak běželo zase o trochu lépe. Zejména u posledního běžce áčkové štafety naše mohutné povzbuzování muselo být slyšet až do školy. Fandili jsme do posledního metru, kdy naše štafeta doběhla jako třetí s rozdílem pouhých tří sekund od druhé. Do cíle se áčková štafeta dostala s celkovým časem 2 hodiny 46 minut a 16 sekund.  Béčková štafeta se umístila na hezkém 14. místě s časem 3 hodiny 18 minut a 30 sekund.

Myslím, že každý z nás do toho dal vše, co mohl, a užili jsme si tak i krásný běžecký den. Zároveň také moc děkujeme našim profesorům, panu Kotkovi a Kuldanovi, kteří sestavili a zorganizovali naše štafety a během závodního dne mohutně povzbuzovali a byli skvělou podporou.

Běhání zdar a příští rok opět na značkách!