Informace ohledně přijímacích zkoušek a přípravných kurzů

Přijímací zkoušky

Ministr školství, mládeže a tělovýchovy Robert Plaga dnes na tiskové konferenci zveřejnil informaci, ve kterých termínech se letos uskuteční jednotné přijímací zkoušky na střední školy.

Jednotné přijímací zkoušky v tomto školním roce (2019/2020) proběhnou následovně:

  • Čtyřleté obory: 8. června 2020
  • Víceletá gymnázia: 9. června 2020

Náhradní termín jednotné přijímací zkoušky pro všechny obory: 23. června 2020. Čas pro test z matematiky byl navýšen o 15 minut, čas pro test z českého jazyka o 10 minut, kritéria hodnocení se nemění.

Pozvánka s podrobnými informacemi bude poslána poštou 10 pracovních dnů před konáním přijímací zkoušky.

6. 5. 2020, Mgr. Šárka Staníčková


Zrušení přípravných kurzů

Přípravné kurzy z důvodu nařízení MŠMT v letošním roce již neproběhnou. Peníze budou vráceny na účet.

6. 5. 2020, Mgr. Šárka Staníčková


Aktuálně zjišťujeme zájem účastníků přípravných kurzů o jejich dokončení v plném rozsahu. Rodiče uchazečů o studium byli osloveni e-mailem, v němž jim byly nabídnuty 3 možnosti: 1. Absolvování kurzu v plném rozsahu, 2. zaslání materiálů elektronickou cestou a vrácení poloviny finanční částky, 3. vrácení poměrné částky bez jakékoli další realizace kurzů.

Výsledky budou známy v pátek 8. 5. S největší pravděpodobností se 13. 5. přípravné kurzy rozjedou za zvýšených hygienických opatření vycházejících z pokynů MŠMT. Bližší informace podáme 11. 5.

4. 5. 2020, Mgr. Michaela Böhmová, zástupkyně ředitelky


Informace ohledně zasílání pozvánek k jednotné přijímací zkoušce

Vážení rodiče,

jak jsem Vás původně informovala, koncem měsíce března Vám měla být doručena pozvánka k přijímacím zkouškám. Vzhledem k nastálé situaci Vám sděluji, že pozvánky budeme rozesílat ihned, jakmile se dozvíme konkrétní termín jednotné přijímací zkoušky.

26. 3. 2020, Monika Sikorová, tajemnice


Vzhledem k tiskovému prohlášení ministra školství ze dne 23. 3. 2020, že se přijímací zkoušky uskuteční 14 dní po nástupu do školy (a jen v jednom termínu) se budeme během těchto 14 dnů snažit uskutečnit intenzivnější přípravné kurzy a dobrat vše, co koronavirová situace přerušila. Bližší informace podáme, jakmile bude znám termín nástupu do školy. Zveřejníme je na webových stránkách školy a zašleme rodičům uchazečů o studium mailem. Věříme, že se nám podaří vše zvládnout a žáky na přijímací zkoušky připravit.

23. 3. 2020, Mgr. Michaela Böhmová, zástupkyně ředitelky

Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).