nahled

Exkurze Španělsko

Ve dnech 13. – 22. 6. 2019 se uskutečnil poznávací zájezd do severního a středního Španělska, jehož se zúčastnilo 47 našich studentů a vedli ho pedagogové Erika Kopečková, Rostislav Hlaváč a Vojtěch Vlček. Byl organizován CK PRO TRAVEL, která zajistila kvalitní průvodkyni i řidiče.

Během našlapaného programu jsme obdivovali pamětihodnosti, muzea, galerie, přírodovědné i zeměpisné zajímavosti. Nejprve jsme projeli zelené Baskicko - půvabný záliv v San Sebastiánu či moderní Guggenheimovo muzeum v Bilbau. Milovníci římské, a především středověké architektury - klášterů, hradů a katedrál, si pak přišli na své v Kastilii, a to hlavně v Burgosu, Segovii nebo Toledu. Skutečnou monumentalitu jsme poznali v sídle španělských králů El Escorialu či v památníku obětem občanské války v Santa Cruz del Valle de los Caídos.

Studenti mohli uplatnit své jazykové dovednosti, okusit španělskou kuchyni, mohli se svlažit v Atlantském oceánu nebo sledovat delfíny, žraloky či pandy v madridské zoo. Pomyslnou španělskou tečku představoval dynamický a moderní Madrid se svými třídami, paláci, náměstími a světoznámou galerií Prado. Zájezd jsme uzavřeli ve francouzském Colmaru, alsaském městečku, vyzdobeném hrázděnými domy a stovkami květin, kde jsme se také projeli na lodičkách.

Za 10 dní jsme opravdu hodně viděli, prožili, dozvěděli se spoustu nových informací a přes všechny nástrahy jsme se šťastně vrátili domů.

nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled