ghrabuvka.cz
Articles in English Deutsche Artikel Artículos en español Articles en français Статьи по-русски Trang tiếng Việt

Adaptační pobyt 1A4 2012/13

05. - 06. 09. 2012
 Kateřina Knopová, 1A4,
30. 09. 2012

Když jsme přišli na novou školu, nikoho jsme neznali. Myslím, že jsme si připadali jako „ Alenka v říši divů“, ale naštěstí pro nás byl nachystán adaptační pobyt, na kterém jsme se všichni vzájemně seznámili.

Pobyt probíhal ve dnech 5. 9. 2012 – 6. 9. 2012 na horské chatě Čeladenka. Již po cestě tam měli pro nás profesoři připravené aktivity, a tak jsme začali se seznamováním už ve vlaku. Poté nás čekala „krátká“ túra na chatu. Po chvilce odpočinku jsme se pustili do seznamovacích aktivit. Byly rozděleny do dvou kategorií, pohybových a konverzačních. Během pohybových aktivit jsme se učili být týmem a „držet spolu“. Velmi jsme se bavili, protože jsme se často dostávali do trapných situací a tím se taky utváří kolektiv. U konverzačních aktivit jsme se snažili hlavně zapamatovat si jména našich spolužáků, což pro nás byl ze začátku asi největší problém, ale potom jsme začali zjišťovat, jací jsou ti ostatní: např.: čeho se bojí, co mají rádi, jaké jsou jejich zájmy atd.

Myslím, že jsme se dobře poznali a utvořili nová přátelství. Adaptační pobyt byl skvělou akcí, na které se utvářel kolektiv. Myslím, že by ho měli zažít všichni studenti, kteří nastoupí na novou školu.