ghrabuvka.cz
Articles in English Deutsche Artikel Artículos en español Articles en français Статьи по-русски Trang tiếng Việt

Sportovní kurz Vysoké Tatry 2012

10. - 04. 09. 2012
 Jiří Skála,
23. 09. 2012

Sportovní kurs Vysoké Tatry proběhl ve dnech 10. až 14. září 2012. Zúčastnili se ho studenti tříd 3A4 a 7A8. Vedoucím kursu byl prof. Skála, instruktory prof. Bauko a jako externista P. Böhm.

Ubytování bylo tradičně v budově Školy v přírodě v Tatranské Lomnici. Účastníci kursu postupně absolvovali vysokohorské túry kolem Studeného potoka, přešli přes dvě sedla s nadmořskou výškou přes 2 300 m – v úterý Bystré sedlo a ve středu přes Priečné sedlo. Ve čtvrtek byla na programu Belianská jeskyně a odpoledne návštěva Muzea Tater s promítáním filmů. Několik studentů rovněž navštívilo bazén v Tatranské Lomnici.

V pátek při zhoršeném počasí vyjeli účastníci lanovkou na Skalnaté pleso a navštívili Skalnatou chatu, kde se setkali s legendou tatranských nosičů – panem Laco Kulangou. Velkým zpestřením byla rovněž přednáška člena Horské služby – pana Edy Černického. Vzhledem k mimořádně pěknému počasí v prvních třech dnech pobytu si všichni odvážejí nezapomenutelné vzpomínky na nádherné scenérie nejmenších velehor na světě.