ghrabuvka.cz
Articles in English Deutsche Artikel Artículos en español Articles en français Статьи по-русски Trang tiếng Việt

Dny otevřených dveří 2012

11. 01. - 11. 02. 2012
 RNDr. Lukáš Slouka, zástupce ředitelky školy,
14. 02. 2012

Na začátku každého roku "otevíráme dveře" naší školy, abychom umožnili zájemcům o studium nahlédnout do míst, která jsou veřejnosti běžně skryta. Oproti létům minulým jsme se však rozhodli, že tuto možnost nabídneme veřejnosti ve dvou termínech, a to ve středu 11. ledna a v sobotu 11. února. Vyšli jsme tak vstříc hlasům, které volaly po možnosti podívat se k nám bez stresu z toho, že se termín shoduje se dnem otevřených dveří na jiné škole, nebo že se k nám nestihnou zastavit po pracovní době. Sobotní termín pak nabídl také příležitost našim absolventům, aby se přišli podívat do míst, kde před léty sami studovali.

Že se tento krok setkal s pozitivním ohlasem, o tom svědčí skutečnost, že během obou těchto dnů bylo vyplněno na 163 anketních lístků, kterými jsme zjišťovali spokojenost návštěvníků s akcí a podněty, jak akci vylepšit v příštích letech.

No a jak jsme z pohledu uchazečů o studium, kteří odevzdali vyplněné anketní lístky, letos dopadli?

Přišli se podívat žáci ze 33 škol z poměrně široké oblasti. Tradičně nejpočetnější byla účast ze základních škol v nejbližším okolí, a to ze ZŠ Krestova a Dvorského, ze ZŠ ve Staré Bělé, ZŠ MUDr. Lukášové, Mitušovy 8 a 16 a ZŠ A. Kučery a Paskovská. Za zmínku stojí skutečnost, že jsme tradičně spádovou školou pro oblast Krmelína, Brušperku a Staré Vsi. Poměrně překvapivá pak byla účast žáků z Frýdku-Místku a dokonce i z Bašky. V poměru 2:1 pak převažovali mezi zájemci uchazeči o osmileté studium.

Potěšitelná je také míra spokojenosti s úrovní prezentace školy, průvodců z řad žáků i s přístupem pedagogů. Reakce typu „bylo to super“, „perfektně připraveno“, „vše připraveno a vysvětleno“, „výborní průvodci“ pak hovoří za vše.

A jaké podněty do budoucna se na anketních lístcích objevily? Šlo například o možnost předvedení ukázkové hodiny či poskytnutí teplého čaje, který by jistě v tyto mrazivé dny přišel všem vhod.

Nezbývá než poděkovat kolegům a žákům za nevšední nadšení, s jakým k akci přistoupili. Snad je potěší ohlasy, které po skončení dne otevřených dveří přišly elektronickou cestou:

„Vážená paní ředitelko,

včera jsem doprovodila svou vnučku na DOD na "vaší" škole. Vnučka už delší dobu projevuje zájem o osmileté studium na gymnáziu. Po včerejší prohlídce prohlásila, že podá přihlášku pouze na tuto školu, jiná ji nezajímá. Domů se vrátila nadšena a na mou otázku, co se jí líbilo nejvíce, odpověděla, že všechno. Ani se jí nedivím. Akce byla připravena na profesionální úrovni. Přívětivé chování pedagogů, jejich odborná zaujatost pro studijní obor, taktní a trpělivé chování provádějících studentů a vůbec celá atmosféra nás mile překvapila. Také interiér školy, učebny i chodby, jejich výzdoba - působí velmi "teple", ale zároveň nevtíravě.

Chci vám tímto, i všem pedagogům a také studentům, poděkovat za nevšední zážitek.“

„Dobrý den,

předně prosím přijměte poděkování vám, pedagogům i studentům za povedený Den otevřených dveří, naše dcera Ivona se ještě během návštěvy rozhodla pro vaši školu jako volbu číslo 1. Moc bychom si přáli, aby se její přání vyplnilo.“