ghrabuvka.cz
Articles in English Deutsche Artikel Artículos en español Articles en français Статьи по-русски Trang tiếng Việt

Den boje proti AIDS

01. 12. 2011
 Mgr. Jana Sládková,
01. 12. 2011

1. prosinec je den, kdy si mnozí lidé na celém světě připínají na klopu červenou stužku a připomínají si tak den boje proti AIDS. Dávají na vědomí ostatním, že podporují HIV pozitivní v jejich nelehkém osudu a nechtějí se smířit s jejich diskriminací. Ukazují tím také své odhodlání proti AIDS bojovat a to tak, že vědí, jak se před HIV infekcí chránit.

V rámci tohoto dne se na našem gymnáziu konala již tradiční akce Den boje proti AIDS, která letos byla spojena s charitativní sbírkou Červená stužka. Každý, kdo měl zájem podpořit dobrou věc, si mohl za symbolickou cenu zakoupit u studentů 6B8 červenou stužku a svíčku a zapálit ji na papírové pyramidě. Zároveň probíhala během velké přestávky soutěž o zajímavé ceny. Velice nás těší, že se do soutěže zapojili hlavně studenti prim.

Součástí vzpomínkového dne byl také prodej červených stužek, v rámci výše jmenované sbírky jej zajišťovali studenti 5A8, kteří velmi ochotně nabízeli stužky kolemjdoucím a studentům naší školy a především širokou veřejnost informovali o této zákeřné nemoci, jejím přenosu, ochraně apod.

V rámci sbírky naši studenti vybrali 5 940 Kč, které byly odeslány na účet České společnosti AIDS pomoc, a. s.

Všem studentům a vyučujícím, kteří se zapojili, moc děkujeme!