ghrabuvka.cz
Articles in English Deutsche Artikel Artículos en español Articles en français Статьи по-русски Trang tiếng Việt

Školící víkend MČČK v Budišově

04. - 06. 12. 2009
 Mgr. Daniela Radková,
09. 12. 2009

O Mikulášském víkendu se konal již tradiční školící víkend MČČK v RS Zálesí v Budišově, letos s námětem MAFIE. Po celé tři dny se nikdo nenudil: náročné hry v lese, na hřišti, v budově , za světla i za tmy. Ve většině her byla nutná souhra týmu, správné rozdělení rolí, na nichž často závisela úspěšnost  skupiny. Zcela premiérový byl sobotní večer – společenské šatičky, střevíčky a obleky, kravaty, bílé košile,klobouky, tmavé brýle, pistole – prostě ve stylu mafie. Občerstvení jsme si dovezli, ale obložené mísy pana Tichánka a slavnostní výzdoba jeho ženy – to byla bomba.

Nedělní zásah po výbuchu na hřišti  byl perfektně a profesionálně připraven, maskování zraněných téměř autentické, jen ta první pomoc ze strany studentů trochu pokulhávala. Je vidět, že většině (i po přednáškách) chybí základní znalosti a potřeba školit se je na místě.

Tak jak bývá zvykem na víkendech: nic se nikomu nestalo, nikdo se nezranil, všichni se skvěle bavili, nechyběly písničky při kytaře a úžasná spolupráce všech mezi 12 až 19 lety.

Celou akci připravili Annie, Verunka, Helča, Meri ve spolupráci s Danielou Radkovou. Sponzorsky nám pomohl kamarád Jarda, mamka Helči Eva, s pedag. dozorem pomohla Jana Sládková. Finančně nás podpořil Magistrát města Ostravy, čímž se cena akce výrazně snížila.