ghrabuvka.cz
Articles in English Deutsche Artikel Artículos en español Articles en français Статьи по-русски Trang tiếng Việt

Pěvecká soutěž - English Nightingale

18. 05. 2009
 Martina Zelenková,
25. 05. 2009

O tom, že hudba a anglický jazyk nejsou našim studentům cizí, se mohla přesvědčit nejen porota (např. sólistka NDM Erika Šporerová, frontman skupiny Rock&Roll Band Marcela Woodmana aj.), ale i ostatní účastníci krajského kola pěvecké soutěže English Nightingale, která se konala v pondělí 18.5.2009 v hotelu Atom.

Celé pěvecké klání probíhalo ve dvou kategoriích, a to v kategorii sólisté a kat. pěvecké sbory. V první skupině reprezentovaly naši školu Adéla Kocmánková a Eva Konečná, obě 4B8, které předvedly velmi pěkné a sladěné hlasy v duetu písně More Than Words za kytarového doprovodu Roberta Mareše, 4B8. Píseň Never Too Late zazněla v profesionálním podání dalších sólistek, a to Zuzky Batkové a Lucie Zapletalové, obě 3A4. Na kytaru doprovázel Bořek Masnica, 3A4.

Druhou kategorii jsme měli zastoupenou třemi písněmi. Školní sbor se představil písní Knocking On Heavens´Door, za klavírního doprovodu Z. Batkové. Studentky z kvinty B se předvedly zpěvem písně America, klavírní doprovod M. Kapošváry, kytara Michal Tyleček. Vůbec nejmladšími účastníky soutěže byly dívky z primy B, které si užily zpěv písně Love Is All Around, na klavír doprovázela B. Kašparová.

Všem soutěžícím děkujeme za reprezentativní výkony.